В Україні змінилися правила техогляду автомобілів

0 670

З метою підвищення доброчесності проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК) та посилення безпеки дорожнього руху Кабінет Міністрів схвалив відповідну постанову. Ця постанова, про яку повідомило Міністерство внутрішніх справ, спрямована на боротьбу з шахрайством при проведенні техоглядів та підвищення безпеки на дорогах.

Згідно з новою постановою, традиційний паперовий підхід буде замінено на електронний протокол для процедур технічного обслуговування. Перехід на електронну документацію спростить процес проходження техогляду та підвищить його ефективність. Крім того, друк інспекційних документів буде обмежено платною формою затвердженого шаблону, що забезпечить стандартизовану та надійну документацію.

Ще однією важливою зміною є запровадження відеофіксації під час техогляду транспортних засобів. Цей захід підвищує прозорість та підзвітність протягом усього процесу проходження ТО. Відеозаписи перевірок будуть доступні всім відповідним державним та місцевим органам влади, а також фізичним та юридичним особам, які беруть участь у процедурах техогляду. Така доступність відеозаписів сприятиме більш повній та достовірній оцінці перевірок.

В Україні певні транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному обслуговуванню за наступним графіком: легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів вагою до 3,5 тонн, потребують перевірки кожні два роки; вантажні автомобілі вантажопідйомністю понад 3,5 тонни, причепи та таксі повинні проходити щорічну перевірку, незалежно від терміну їх експлуатації; автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що беруть участь у перевезенні небезпечних вантажів, повинні проходити перевірку двічі на рік.

Ці нові заходи відображають прагнення українського уряду забезпечити придатність транспортних засобів до експлуатації та зменшити ризик аварій, спричинених технічними несправностями. Запроваджуючи електронні протоколи та відеофіксацію, уряд має на меті обмежити шахрайство, підвищити ефективність перевірок та сприяти безпеці на дорогах.

Власники та оператори транспортних засобів в Україні повинні ознайомитися з оновленими правилами, щоб забезпечити дотримання переглянутих процедур обов’язкового технічного контролю. Ці проактивні зміни демонструють відданість уряду питанням безпеки дорожнього руху та зміцнення довіри громадськості до чесності процесу проходження техогляду.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь