В Україні зріс попит на вживані автомобілі: які машини у топі та як змінився ринок

0 3 902

На тлі війни, що триває в Україні, ландшафт ринку вживаних автомобілів зазнав значної трансформації. Аналітики спостерігають помітні зрушення у попиті та вподобаннях українських споживачів.

Порівняно з попередніми періодами попит на автомобілі зазнав різкого спаду, скоротившись удвічі. Дослідження, проведене аналітиками, свідчить, що на початку 2023 року українці здійснювали понад 700 тисяч щомісячних пошуків вживаних автомобілів в Інтернеті, що становить приблизно 8,22% від загального попиту на автомобілі.

Однак помітне пожвавлення на ринку вживаних автомобілів спостерігалося у квітні 2022 року, коли кількість пошукових запитів в інтернеті злетіла до рекордних 1,8 мільйона на місяць. Цей сплеск можна пояснити пошуком транспортних засобів для ТРО та Збройних сил, що відображає нагальні потреби під час війни.

Аналітики підкреслюють, що такому сплеску попиту сприяло запровадження нульового розмитнення з квітня по липень 2022 року. Однак після завершення пільгового періоду попит на вживані автомобілі поступово знизився.

Якщо розглядати країни, з яких українці найчастіше купують вживані автомобілі, то на першому місці – США. Тим не менш, ця тенденція неухильно знижується протягом останніх чотирьох років – на 52% з 90 тис. до 43 тис. пошукових запитів на місяць.

ринок авто

Аналогічно, інтерес до автомобілів з Польщі також знизився на 34% за той самий період – з 63 тис. до 41 тис. запитів щомісяця. Варто зазначити, що у квітні 2022 року спостерігалося тимчасове зростання попиту на автомобілі з Європи, на яке потенційно вплинула легкість ввезення та перереєстрації транспортних засобів з Польщі через її географічну близькість.

Попит на автомобілі з Литви зазнав ще більш значного падіння: за чотири роки він скоротився на 68%, впавши з 84 тис. до 27 тис. щомісячних запитів.

Що стосується конкретних марок, то автомобілі ВАЗ утримують першість за популярністю серед українських споживачів, на другому місці – Renault. Третє місце посідає Mercedes-Benz, а п’ятірку лідерів замикають Toyota і Ford. Примітно, що за останні чотири роки попит на ВАЗ зазнав значного спаду – на 55%, впавши з 20 тис. до 9 тис. пошукових запитів на місяць. Це найсуттєвіше падіння попиту в абсолютному вираженні. І навпаки, бренд Daewoo зазнав найбільшого спаду – на 63% з 4,6 тис. до 1,7 тис. щомісячних запитів за той самий період.

ринок авто

На більш позитивній ноті, Volvo продемонстрував неабияке зростання, з приголомшливим збільшенням попиту на вживані автомобілі на 288%. Цей сплеск перемістив Volvo з 40-ї на 30-ту позицію за популярністю серед брендів вживаних автомобілів.

Щоб наочно побачити динаміку змін на ринку вживаних автомобілів в Україні, дивіться інфографіку, надану ScoopAuto.

Загалом, війна в Україні мала значний вплив на ринок вживаних автомобілів, що призвело до коливань попиту, зміни переважних країн походження та різного рівня інтересу до різних марок автомобілів. Ситуація, що змінюється, відображає унікальні обставини та пріоритети українських споживачів у цей складний період.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь