Стало відомо, яких водіїв в Україні звільнили від оформлення “автоцивілки”

0 1 139

Звільнення від обов’язкового страхування в Україні: Хто має на це право та необхідні документи

В Україні існують певні категорії водіїв, які звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Таке звільнення надається на підставі певних критеріїв та надання відповідних документів. Розглянемо, хто має право на таке звільнення та які документи для цього потрібні.

Хто звільняється від обов’язкового страхування?

Згідно з українським законодавством, наступні особи не зобов’язані страхувати цивільно-правову відповідальність власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ):

  • Учасники бойових дій:

Особи, які брали активну участь у військових діях, звільняються від обов’язкового страхування.
Це звільнення визнає жертви, принесені цими особами, та унікальні обставини, з якими вони можуть зіткнутися.

  • Постраждалі учасники Революції Гідності:

Особи, які отримали тілесні ушкодження під час Революції Гідності, значної політичної події в Україні, також звільняються від обов’язкового страхування ОСЦПВ.
Це звільнення є визнанням труднощів, яких зазнали ці особи, і надає їм додаткову підтримку.

  • Особи з інвалідністю внаслідок війни:

Особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, мають право на звільнення від обов’язкового страхування.
Це звільнення визнає виклики, з якими стикаються особи з інвалідністю, і має на меті надати їм певні пільги.

  • Особи з інвалідністю І групи, які керують власним транспортним засобом:

Особи з інвалідністю І групи, які особисто керують транспортними засобами, зареєстрованими на них, звільняються від сплати ОСЦПВ.
Це звільнення визнає особливі потреби та обставини осіб з інвалідністю та надає їм привілей на звільнення від сплати страхового платежу.

  • Особи, які керують транспортними засобами, що належать особам з інвалідністю І групи:

Особи, які керують транспортними засобами, що належать особам з інвалідністю І групи, звільняються від обов’язкового страхування за умови присутності власника транспортного засобу.
Це звільнення дозволяє практично керувати транспортними засобами від імені осіб з інвалідністю, зберігаючи при цьому переваги звільнення від сплати страхового платежу.

автострахування

Для отримання права на звільнення від обов’язкового страхування необхідно подати певні документи. До них відносяться

  • Посвідчення учасника бойових дій:

Посвідчення учасника бойових дій слугує доказом участі у військових діях або Революції Гідності.
Це важливий документ для осіб, які бажають отримати пільгу на підставі участі в цих важливих подіях.

  • Документи, що підтверджують право власності або користування транспортним засобом:

Особи, які претендують на звільнення, повинні надати документи, що підтверджують право власності або користування транспортним засобом.
Це можуть бути юридичні документи, такі як свідоцтва про право власності, договори оренди або інші відповідні контракти.

Важливо зазначити, що довіреності на керування автомобілем недостатньо для звільнення від сплати автоцивілки. Цей документ не встановлює юридичного права власності на транспортний засіб, що є необхідною умовою для звільнення від сплати страхового платежу.

Крім того, важливо пам’ятати, що звільнення є персоніфікованим. Якщо транспортним засобом, зареєстрованим у власності особи, яка має право на звільнення, керує особа, яка не має такого статусу, цей водій буде зобов’язаний отримати страховку ОСЦПВ. Невиконання цієї вимоги може призвести до штрафів, накладених співробітниками Патрульної поліції, а в разі ДТП відповідальність за будь-які збитки нестиме водій, а не власник транспортного засобу.

Отже, звільнення від обов’язкового страхування в Україні надається певним категоріям осіб, які відповідають певним критеріям. Розуміючи вимоги та подавши необхідні документи, водії можуть скористатися цією пільгою. Однак дуже важливо дотримуватися персоніфікованого характеру звільнення, щоб уникнути правових наслідків і забезпечити належне покриття в разі ДТП або пошкоджень.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь