Від сьогодні можна обміняти або відновити водійське посвідчення в “Дія”

Дія

Відтепер українці мають два варіанти отримання водійського посвідчення: замовити пластикове посвідчення та забрати його в сервісному центрі МВС або отримати електронний документ безкоштовно.

Згідно з повідомленням Головного сервісного центру МВС, з 24 травня в додатку “Дія” з’явилася нова послуга, яка дозволяє замовити водійське посвідчення для обміну або продовження терміну дії.

Процес дуже простий: Громадяни України можуть оформити замовлення на виготовлення пластикового посвідчення онлайн, а потім забрати готовий документ у найближчому сервісному центрі. Крім того, вони можуть обрати цифровий формат, відомий як електронне посвідчення водія, що не передбачає жодних додаткових платежів.

У заяві з гордістю зазначено: “Із запуском цієї послуги Україна стала першою країною в Європі, яка відмовилася від фізичної форми водійського посвідчення і видає лише цифровий документ. Електронне посвідчення дійсне на всій території України”.

Щоб замовити нове посвідчення через додаток “Дія”, користувачеві потрібно виконати кілька простих кроків. По-перше, у меню “Послуги” обрати пункт “Заміна посвідчення водія”. Потім потрібно вказати причину заміни документа та підтвердити або вказати своє місце реєстрації. Далі вони можуть вибрати між цифровим форматом (електронне посвідчення водія) або пластиковий + цифровий формат (звичайний формат). Якщо він обирає останній варіант, він може вибрати конкретний сервісний центр МВС, в якому він буде забирати пластикове посвідчення. Після надання контактної інформації та підписання заяви, протягом 10 хвилин необхідно здійснити оплату за послугу.

Варто зазначити, що вартість пластикового документа становить приблизно 300 гривень.

посвідчення водія дія

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров так прокоментував нову послугу: “Послуга доступна як для нових водіїв, у яких термін дії першого посвідчення закінчився протягом двох років, так і для тих, хто втратив або пошкодив документ, змінив прізвище або просто хоче викинути пластик і користуватися цифровим документом, який завжди під рукою”.

Важливо, що під час воєнного стану особи, які бажають отримати нове посвідчення водія, не зобов’язані надавати медичну довідку.

Загалом, ця інноваційна ініціатива надає українцям гнучкість у виборі між традиційним пластиковим посвідченням водія та цифровою альтернативою. Впроваджуючи діджиталізацію та ставши першою країною в Європі, яка видає лише цифрові водійські посвідчення, Україна робить значний крок до модернізації адміністративних процесів та підвищення доступності послуг для своїх громадян.