Вчені з Китаю та США довели, що запах нового автомобіля може вбивати – і ось чому

Ford завод

Дослідження показало, що тривале перебування у щойно випущеному з конвеєра авто небезпечне для життя.

Міжнародні дослідники вивчили повітря всередині нових автомобілів, припаркованих на вулиці протягом 12 днів, та виявили у них високий рівень смертельно небезпечних хімічних речовин.

Спільне дослідження, що рецензується, проведене Пекінським технологічним інститутом Китаю і Гарвардським університетом США, показало, що рівень шкідливих речовин у повітрі салону нових автомобілів перевищує допустимі норми за китайськими стандартами.

авто салон продаж

У салонах автомобілів виявили хімічні сполуки, для яких доведено зв’язок із розвитком ракових пухлин. До таких речовин відносяться, зокрема, формальдегід та ацетальдегід.

В той час, як зазвичай випробування нових автомобілів проводяться в лабораторних умовах, це дослідження проводилося в реальних умовах. У процесі експерименту було встановлено, що найбільше впливає температура поверхні матеріалів в автомобілі. Для обробки машин застосовувався пластик, штучна шкіра та тканина.

шкіряний салон авто

Ці результати будуть корисні для розробників автомобілів при виборі відповідних матеріалів для салону з нижчими потенційно небезпечними викидами для досягнення ефективного контролю і, таким чином, покращення якості повітря в салоні.

– цитує дослідників австралійське видання 9News.