У Європі водіїв-пенсіонерів можуть позбавити водійського посвідчення

0 651

З січня 2024 року в Європейському Союзі набуде чинності новий закон, який зобов’язує водіїв віком від 65 років проходити психологічне обстеження. Без проходження такого обстеження особам цієї вікової групи буде заборонено керувати автомобілем.

У цій статті ми розглянемо обґрунтування цієї вимоги та обговоримо інші потенційні зміни, які чекають на водіїв.

Необхідність таких заходів

Впровадження цього закону є важливою складовою проекту Vision Zero, який має на меті значно зменшити кількість аварій та смертельних випадків на європейських дорогах. Піддаючи водіїв у віці 65 років і старше психологічним тестам під час процесу продовження посвідчення водія, стає можливим виявити будь-які проблеми, пов’язані з концентрацією уваги, і точно оцінити психологічний стан літніх водіїв.

У разі негативної оцінки, особам загрожує заборона на керування транспортними засобами. Важливо зазначити, що українські водії, які проживають в Європейському Союзі та мають статус тимчасового захисту, також можуть бути зачеплені цим новим регулюванням.

Інші потенційні нововведення

Європейська Комісія активно розглядає додаткові зміни для водіїв по всьому ЄС. Однією з пропозицій, що розглядаються, є запровадження курсів підвищення кваліфікації, спеціально розроблених для водіїв віком від 70 років і старше. Ці курси слугуватимуть засобом оновлення та зміцнення основних навичок водіння, гарантуючи, що літні водії залишатимуться добре екіпірованими на дорозі.

Крім того, існує можливість видачі водійських посвідчень особам похилого віку на 5 років, а не на традиційний 10-річний термін. Цей коротший період поновлення дозволить частіше оцінювати здібності водія і гарантувати, що будь-які потенційні зміни у стані здоров’я або когнітивних здібностях будуть своєчасно виявлені.

 

посвідчення водія

Крім того, Європейська комісія розглядає можливість запровадження щорічних медичних оглядів для осіб віком від 75 років і старше. Оцінюючи загальний стан їхнього фізичного здоров’я та когнітивні здібності, органи влади зможуть отримати повне уявлення про їхню придатність до керування автомобілем. Для водіїв у віці від 65 до 75 років може знадобитися проходження медичного огляду раз на два роки для збереження прав на керування транспортними засобами.

Ці потенційні зміни означають проактивний підхід до безпеки дорожнього руху, особливо у світлі старіння населення. Запровадження більш суворих оцінок та надання необхідної підтримки через курси підвищення кваліфікації має на меті підтримати безпеку всіх учасників дорожнього руху, водночас гарантуючи літнім водіям можливість і надалі насолоджуватися свободою та незалежністю керування автомобілем.

На завершення, майбутній закон в Європейському Союзі, який зобов’язує водіїв віком від 65 років проходити психологічну оцінку, демонструє прихильність до мети проекту Vision Zero – зниження аварійності та смертності на європейських дорогах.

Завдяки додатковим пропозиціям щодо курсів підвищення кваліфікації та частіших медичних оглядів, ЄС робить проактивні кроки для підвищення безпеки дорожнього руху та задоволення потреб старіючого водійського населення. Надаючи пріоритет комплексним оцінкам і підтримці, ЄС прагне створити безпечніше середовище водіння для всіх.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь