Стало відомо, чому пенсіонерів почнуть позбавляти посвідчення водія

8 107 033

Підвищення безпеки дорожнього руху: Нові правила для літніх водіїв

Прагнучи зробити безпеку дорожнього руху пріоритетом і зменшити кількість аварій і смертельних випадків, Європейський Союз запровадив нові правила, які посилюють вимоги до осіб похилого віку, які керують транспортними засобами. Ці заходи є частиною ширшого проекту Vision Zero – комплексної ініціативи, спрямованої на досягнення нульового рівня смертності на дорогах.

Одним з ключових аспектів цих правил є запровадження психологічних тестів для осіб у віці 65 років і старше при поновленні водійських прав.

Мета – виявити потенційні проблеми з концентрацією уваги та оцінити загальний психічний стан літніх водіїв. Якщо результати тесту будуть несприятливими, у поновленні водійських прав буде відмовлено.

Однак плани Єврокомісії не обмежуються психологічним тестуванням. Влада також розглядає можливість запровадження курсів підвищення кваліфікації для водіїв старше 70 років. Ця ініціатива спрямована на те, щоб літні водії були в курсі найновіших правил дорожнього руху та практик безпеки. Сподіваємося, що завдяки вдосконаленню їхніх знань і навичок підвищиться загальна безпека як літніх водіїв, так і інших учасників дорожнього руху.

Крім того, Європейська комісія розглядає можливість видачі літнім водіям більш коротких водійських посвідчень. Замість стандартного 10-річного терміну дії посвідчення можуть видаватися на коротший термін, наприклад, на 5 років. Такий підхід дозволить частіше оцінювати і контролювати здатність літніх людей керувати автомобілем.

Деякі експерти навіть виступають за більш жорсткі заходи, пропонуючи, щоб особи віком понад 75 років проходили щорічний огляд для оцінки їхньої придатності до керування автомобілем. Обґрунтування цієї пропозиції базується на тому, що когнітивні здібності та фізичне здоров’я можуть значно погіршуватися з віком, що потенційно може вплинути на водійські навички.

Проведення щорічних оцінок дозволяє оперативно виявляти будь-які потенційні ризики, пов’язані з літніми водіями, і вживати відповідних заходів

посвідчення водія

Для водіїв у віці від 65 до 75 років запропоновані правила передбачають проходження огляду кожні два роки. Цей проміжний термін дозволяє регулярно контролювати їхні водійські здібності та гарантує, що будь-яке зниження навичок, пов’язане з віком, буде оперативно вирішено. Застосовуючи проактивний підхід до оцінки водіїв, можна значно підвищити безпеку дорожнього руху, що принесе користь не лише самим літнім водіям, а й іншим учасникам дорожнього руху.

Важливо підкреслити, що метою цих правил є не дискримінація літніх водіїв, а забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху. У зв’язку зі старінням населення стає вкрай важливо вирішувати унікальні проблеми, з якими можуть зіткнутися люди похилого віку під час керування автомобілем. Впроваджуючи ці заходи, Європейський Союз прагне досягти балансу між підтримкою індивідуальної мобільності та гарантуванням безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Крім того, важливо надавати підтримку і ресурси літнім водіям, щоб допомогти їм адаптуватися до будь-яких змін і викликів, з якими вони можуть зіткнутися. Це включає надання інформації про альтернативні варіанти пересування, просування громадських ініціатив, які заохочують спільне користування автомобілем або громадським транспортом, а також надання доступних ресурсів для людей похилого віку, які можуть потребувати допомоги у підтримці своєї мобільності.

Насамкінець, запровадження нових правил для літніх водіїв у Європейському Союзі відображає прагнення підвищити безпеку дорожнього руху та зменшити кількість аварій і смертельних випадків. Запроваджуючи психологічні тести, курси підвищення кваліфікації та коротший термін дії посвідчень, влада прагне забезпечити, щоб водії похилого віку були придатні до керування автомобілем і знали найновіші правила та норми.

Ці заходи в поєднанні з регулярними перевірками сприятимуть підвищенню безпеки на дорогах і покращенню досвіду водіння для всіх. Важливо підходити до цих правил збалансовано, зосереджуючись на безпеці та надаючи підтримку і ресурси, щоб допомогти літнім людям зберегти свою незалежність і мобільність.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇
8 Комментарі
 1. чел говорить

  каков процент аварий по вине стариков ?

 2. Геннадій говорить

  Чи є статистика правопорушень та аварійних ситуацій що сталися з вини водіїв пенсійного віку? Скоріш за все, це ще один з видів здирництва.

 3. Анатолій говорить

  Якщо щось проти народу, то обов’язково посилання на ЕС. Це сама що ні є дискримінація старшого покоління. Де статистика аварій, які зробили старі водії? Її немає, це просто черговий геноцид влади проти простого народу. А діти мажорів, сами мажори і ії батьки як їздили, як калічили людей, так і їздять , так і калічать. Старіші водії дуже обережні на дорогах, що часто нервує молодь, яка настає з великою швидкістю. Згоден, що чергове здирництво, як і повернення техогляду.

 4. Олег говорить

  Таке враження,що держава ворог для своіх громадян на потребу гейропі.

 5. Степан говорить

  Чому психологічні тести лише для 65-річних??? Та введіть їх для всіх водіїв і результати оприлюдніть. Я впевнений, 80 відсотків, які не пройдуть тести будуть забезпечені, багаті, можорні особи віком до 40 років. Автори цього законопроекту просто створюють піар.

 6. Степан Васильович говорить

  Блін. Виявляється ніякого законопроекту в ВР не зареєстровано. Просто якийсь департамент міністерства поліції ініціює зміни до правил дорожнього руху. І головне – контроль, проведення цих тестів покласти на МРЕВ. Це аналогічний “техогляд” для водіїв після 65. Скрита кормушка і сфера для взяток. Я впевнений, що половина тестів буде стосовно правил, і відповісти на них не здатні будуть 95 відсотків всіх водіїв. Сидять поліцаї на голодному пайку, от і видумують різні схеми.

 7. Василь говорить

  Якщо в 60 років воювати на війні , рити окопи і так далі то можна , а в 65 їхати на дачу не можна. Це просто знущання над людьми. В мене стаж 50 років ,інструктор , то коли я бачу як молодь обкурена і під наркотиками літає ось тут страшно і небезпечно.

 8. Василь говорить

  Підніміть статистику хто вчинив більше аварій старіки чи молодь іне вигадуйте всякі дурниці.

Залиште відповідь