Українцям у 2023-му доведеться заплатити 25 000 гривень за своє ж авто

Українські автовласники тепер повинні будуть сплачувати податок у розмірі 25 000 гривень на рік за автомобілі, яким не більше 5 років і які коштують 2,5 мільйона гривень і більше (що еквівалентно 375 мінімальним заробітним платам). Така ставка податку встановлена Податковим кодексом України.

Несплата цього податку вчасно призведе до штрафу в розмірі 10% від суми, якщо він не буде сплачений протягом 90 днів. Після 90 днів штраф збільшується до 20%, а автомобіль або інше майно може бути навіть заарештовано.

Якщо ви не впевнені, чи повинні ви платити цей податок, ви можете просто перевірити список. Якщо ваш автомобіль є у цьому списку, ви повинні будете сплатити податок.

Однак, якщо вашого автомобіля немає в списку, то ви не повинні нічого платити.

авто затор дорога

Важливо також зазначити, що якщо автомобіль протягом 12-місячного періоду кілька разів змінював власника, то сума податку буде розділена між попередніми власниками. Це означає, що якщо ви нещодавно купили вживаний автомобіль, ви можете не нести одноосібну відповідальність за сплату повної суми податку.

Ця нова податкова політика може стати незручністю для деяких українських автовласників. Однак важливо пам’ятати, що податки є необхідною частиною бюджету будь-якої держави. Сплачуючи цей податок, громадяни роблять свій внесок у розвиток та підтримку інфраструктури країни, що в довгостроковій перспективі приносить користь усім.