Українцям розповіли, як порахувати витрату палива будь-якого автомобіля

0 5 653

Регулярні заправки автомобіля можуть з’їдати значну частину вашого бюджету. Щоб оцінити обсяг споживання пального та запобігти перевитратам, необхідно розраховувати витрати пального. Ця стаття пояснює, як розрахувати витрату палива, щоб заощадити гроші.

Більшість сучасних автомобілів обладнані вбудованим комп’ютером, який надає статистичні дані, в тому числі і про витрату палива. Однак, якщо у вас немає такого помічника, на допомогу можуть прийти програми-калькулятори або мобільні додатки. Ви можете легко завантажити їх, і необхідні дані про витрату палива будуть доступні в будь-який час.

Крім того, ви можете розрахувати витрату пального на 100 км вручну. Для цього заправте бак до максимального рівня, обнуліть добовий пробіг, проїдьте кілька сотень кілометрів, заправте бак і запишіть кількість залитого бензину та пробіг автомобіля між двома заправками. Використовуючи ці дані, ви можете розрахувати витрату палива за допомогою простих арифметичних дій.

Щоб кількісно оцінити витрату пального, розділіть витрату пального на кількість пройдених кілометрів і помножте результат на 100. Наприклад, якщо автомобіль витратив 26 літрів пального, проїхавши 200 км, витрата пального розраховується як 26/200×100 = 13 л/100 км.

Також можна розрахувати витрату палива на 1 км. Для цього кількість літрів на 100 км (наприклад, 13 літрів) розділіть на 100.

Формула для розрахунку витрати палива буде виглядати так: 13/100×100=0,13 літра на кілометр.

Розраховувати витрату пального – це проста практика, яку варто зробити постійною звичкою. Так ви зможете заощадити гроші на витратах на пальне та краще розуміти паливну ефективність свого автомобіля.

Напишіть в коментарях, чи згодні Ви з такими порадами, було щось нове для Вас. Доповніть інформацію своїм досвідом – читачам буле корисно!


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь