У Верховній Раді розробили законопроект, що передбачає покарання водіїв за несезонні шини

0 312

Кожен автомобіліст знає, що зі зміною сезону потрібно подбати про свій транспортний засіб. Здебільшого це стосується покришок на колесах машини, адже йдеться про безпеку на дорогах. Сьогодні стало відомо, що влада України планує запровадити новий закон, згідно з яким водіїв штрафуватимуть за несвоєчасну зміну шин.

Закон про обов’язкову зміну шин в автомобілі зареєстровано у ВРУ

Поки що не дуже зрозуміло, чому депутати вирішили зайнятися питанням зміни шин в автомобілях саме у цей час – у розпал зими. Логічне було б подумати про це заздалегідь, наприклад, влітку чи восени. Проте, відповідний законопроект під номером 8369 вже зареєстровано у ВРУ.

У пояснювальній записці до нового закону депутати посилаються на закони Європи та досвід.

Варто нагадати, що правилами дорожнього руху не передбачається обов’язкова зміна шин автомобільного транспорту під час зміни сезону. Відповідно й ніякої відповідальності бути не може, а рішення про це приймає сам водій на свій розсуд.

Єдине на що спираються водії, то це на свій досвід та рекомендації виробника шин. У більшості випадків зміна «гуми» потрібна тоді, коли середньодобова температура повітря опускається до рівня близько 5-7 градусів Цельсія вище нуля.

До чого зобов’язує новий закон?

У новому законі забороняється експлуатація транспортних засобів у період з 1-го листопада до 31-го березня, якщо:

  1. Транспортний засіб, технічно допустима максимальна маса якого становить понад 3,5 тонни, не обладнаний зимовими шинами на всіх колесах.
  2. ТЗ, технічно допустима гранична маса якого не перевищує 3,5 т, не обладнане зимовими та/або всесезонними шинами на всіх колесах.

Також планується запровадити штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн) за експлуатацію автомобіля чи іншого транспортного засобу з не встановленими сезонними шинами.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь