Стало відомо, як виглядав перший український електрокар

0 342

Як показує практика, в історії українського автопрому було чимало цікавих та невідомих автомобілів.

Сьогодні в Україні не надто розвинена як автомобільна промисловість, так і виробництво електрокарів. Водночас в історії України вже були цікаві електромобілі, які могли б стати основою для сучасних авто на електротязі. Так, одним із перших електрокарів в Україні був фургончик, який випускали на Львівському автомобільному заводі ще 70 років тому.

укрелектрокар 50х

До наших днів жоден екземпляр цього авто не зберігся / скриншот

Розробкою електроавтобуса для доставки займалися на Львівському автозаводі спільно із НАМИ. Виробництво моделі стартувало невдовзі після закінчення другої світової у 1949 році. Серійно автомобіль випускали з 1949 до 1951 року. Щоб полегшити кузов фургона, його виконали з дерева, а вантажопідйомність становила 500 кг.

У рух автомобіль приводив електродвигун на 4 к.с., який дозволяв автомобілю розганятися до 30 км/год. Батареї на той момент стояли свинцеві та дозволяли проїхати на одному заряді до 60 кілометрів. На момент 1951 року таких бусів випустили всього 20 штук і їх використали для розвезення пошти.

укрелектрокар 50х

скриншот

Незабаром з’явився вдосконалений варіант Лаз-751 з двигуном на 8 к.с. та вантажопідйомністю до 1,5 тонни. Максимальна швидкість зросла до 35 км/год, а після заміни батарей на залізо-нікелієвий запас ходу вже становив 140-160 км без підзарядки. На жаль, на той момент виробництво електровантажівки було дуже дорогим і собівартість авто була вищою, ніж у ГАЗ-51 з вантажопідйомністю 2,5 тонни.

Через те, що кузов автомобіля були з дерева, до нашого часу не збереглося жодного екземпляра даного фургона.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь