Експерт розповів, чи можуть українців штрафувати за перевезення палива у каністрах

0 18 843

Перевезення бензину та дизеля в каністрах дійсно відноситься до перевезення небезпечних вантажів, але в цьому питанні не все однозначно.

Днями у патрульній поліції Київської області зупинили водія автомобіля Volkswagen. Після зупинки неподалік села Шамраївка, поліція провела поверхневий огляд автобуса, в результаті якого виявила величезний бак із дизельним паливом приблизно на 2000 літрів. Перевірка документів показала, що водій не має жодних дозвільних паперів на цей вантаж, а сам водій не зміг пояснити звідки і куди він везе таку кількість палива.

Внаслідок цього на водія буса виписали протокол за ч. 1 ст. 132-1, яка передбачає порушення правил перевезення дорогами загального користування небезпечних вантажів. Для подальшого розгляду у цій історії на місце викликали слідчих.

каністра паливо

У багатьох українських водіїв після подібних інцидентів постає питання, а чи законно взагалі перевозити паливо в каністрах, без дозволяючих документів чи особливі документи на перевезення небезпечного вантажу у вигляді палива потрібні лише від певного літражу.

У пункті 1.7 Є) Наказу МВС “Про дорожнє перевезення небезпечних вантажів сказано“, що положення правил не поширюються:

на рідке паливо, що міститься в паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення, та призначене для забезпечення тяги або для функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу. Загальна ємність вбудованих баків не повинна перевищувати 1500 л на одну транспортну одиницю, а ємність бака, встановленого на причепі, не повинна перевищувати 500 л . У переносних паливних ємностях (наприклад каністрах) можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю. Ці обмеження не поширюються коштом рятувальних служб.

Таким чином, якщо на звичайній легковику водій перевозить більше 60 літрів палива в каністрах, на нього може чекати штраф у розмірі 510 гривень.

➡Автотовари купити можна ТУТ
➡Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.