Експерт розповів, чому українці досі бояться купувати китайські автомобілі

0 376

За даними свіжого опитування компанії Autolist, 35% автомобілістів в Україні не готові купувати китайський автомобіль. Ще 30% розглянуть китайський автопром лише у крайньому випадку.

І виходить, що лише близько третини водіїв у країні готові голосувати гривнею за китайські автомобілі, і ще не факт, що вони куплять китайські машини.

Очевидно, що автівки з Китаю неохоче купують через їхню погану репутацію. У більшості людей вони асоціюються з пластиковими машинками, якими грають діти: такими ж ненадійними та фальшивими.

Як китайські автомобілі здобули таку погану репутацію, і чи є це актуально сьогодні?

Китайський автопром повністю зіпсував собі репутацію за довгі роки, коли у нульові роки вивів на український ринок свої перші моделі. Тоді китайці самі нічого не розробляли: вони просто брали стару модель від Фольксвагена чи Форда, ставили в неї ще старіший двигун Міцубісі, запихали все це в гнилий залізний кузов і продавали за відверто низькою ціною.

Chery Amulet

Звичайно, хтось купував ці машини – як тут не взяти, якщо дешево! Але нульові і навіть початок десятих – це ті часи, коли вже був бюджетний, але дуже міцний Логан. І хоча він коштував дорожче за звичайний Амулет, але з заводу, в більшості випадків всі гайки були правильно затягнуті і колеса в процесі не відвалювалися, що іноді траплялося з китайськими виробами.

Потім, на початку десятих на українському авторинку укріпились корейські моделі. Китайські бренди «влаштувалися в підпіллі» і зрозуміли, що з такою якістю вони точно не зможуть здобути довіру вітчизняного споживача навіть за мінімально можливої ​​ціни.

Але пройшли роки і китайські бренди знову поступово стартують на українському ринку. Багато чого змінилося за цей час: хтось накопичив грошей та купив європейського виробника, у якого розробки тепер не можна вкрасти, як раніше, а можна взяти та використати на законних підставах. Чого тільки вартує придбання Geely бренду Volvo. Інші просто заархівували свої машини на кілька років, і в результаті наполегливої ​​праці вийшло щось більш-менш схоже на машину.

Geely Atlas 2022
Geely Atlas 2022 року

Ситуація на ринку для китайців теж хороша: усі йдуть, але повертаються. Свого роду другий наступ китайських автовиробників. Зараз вони явно покращилися за якістю, а за комфортом майже не відрізнити якщо не від європейського автомобіля, то від японського, та й ціна теоретично має бути трохи нижчою.

Єдине, що зараз стримує китайські бренди — це погана репутація, на виправлення якої піде багато часу.

Раніше повідомлялося, що найбезпечнішими китайськими автомобілями стали кросовери Lynk & Co 02. Про це свідчать результати випробувань, які регулярно проводить Китайський центр автомобільних технологій та досліджень (CATARC) за методикою C-NCAP.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь