Експерт розповів, з якою швидкістю потрібно рухатись, щоб досягти мінімальної витрати палива

1 49 723

Питання зниження витрати палива актуальне сьогодні як ніколи. У поточній економічній обстановці зайві витрати на паливо можуть позначитися і на фінансовому благополуччі автолюбителів.

На сьогоднішній день багатьом знайомі кілька способів економії палива двигуном автомобіля, проте найпоширеніший це спокійний плавний стиль їзди. Багато хто задається питанням, яка ж оптимальна швидкість руху, при якій витрата палива буде мінімальною. Фахівці провели дослідження, результатами яких Avtosota поділиться у продовженні цієї публікації.

Споживання палива автомобілем залежить від наступних факторів:

  • манера та стиль їзди;
  • стан двигуна та обладнання;
  • технічні характеристики та тип силового агрегата;
  • технічні умови;

Споживання палива у кожного автомобіля індивідуальне, воно визначається шляхом сертифікаційних досліджень. Як усім відомо, що заявлені в паспорті значення не завжди відповідають дійсності.

Додаткові дослідження підтверджують, що досягти “заводських показників” витрати палива не вдається навіть у ідеальних умовах експлуатації.

У дослідженні брав участь автомобіль Hyundai Elantra з робочим об’ємом двигуна 1,6 потужністю 127 к.с. з автоматичною трансмісією. На цьому автомобілі проводилися вимірювання витрат палива на різних швидкостях руху. Фахівці спробували створити оптимальні умови для об’єктивності дослідження: дорога була ідеально рівною, температура повітря 21°С (тестування проводилися 21-22 вересня).

При швидкості руху автомобіля 60 км/год тахометр показував 1400 об/хв. Для більш точного вимірювання, крім штатного бортового комп’ютера, було встановлено додатковий діагностичний пристрій. За результатами вимірів витрата палива склала 5,2 літра на 100 км пройденого шляху. У наш час це відмінний показник витрати палива, але, як правило, за межею міста автомобілі їдуть набагато швидше.

заправка ціна палива в Україні

На швидкості 80км/год обороти двигуна зросли до 1800 об/хв, причому витрата палива підвищилася до 5,7 літрів на 100 км. Збільшення швидкості до 100 км/год збільшило витрату палива до 6,1 літрів бензину на 100 км, оберти двигуна зросли до 2300 об/хв.

Найбільший приріст споживання палива відбувається у проміжку від 100 до 120 км/год. На швидкості 120 км/год витрата палива зростає до 7,5 літрів палива на 100 км, обороти двигуна 2800 об/хв. При русі автомобіля зі швидкістю 140 км/год витрата палива підвищується до 8,8 літрів палива на 100 км, обороти двигуна – 3200 об/хв. Хочеться відзначити, що ця швидкість далека від безпечної.

Підсумовуючи хочеться відзначити, що мінімальна витрата палива досягається при швидкості 60 км/год. Загалом це міський швидкісний режим, але витрата у місті може бути збільшена за рахунок постійних розгонів та гальмувань.

Найоптимальнішим прийнято вважати витрату палива в діапазоні від 80 до 100 км/год. Саме такий швидкісний режим вважається найбільш безпечним, а витрата палива при цьому оптимальною.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News
1 Комментар
  1. Богдан говорить

    Добрий день.
    Алеж розрахунок вівся для мотора 1.6 , а як бути з 2.3Turbo або 3.2 двигуном?. Мені здається що там на малих обертах витрати більше ніж на середніх.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.