Компанії Audi розробляє технологію видобутку бензину з повітря

0 124

У багатьох країнах світу проводяться дослідження щодо створення нових видів палива. Фахівці німецької компанії Audi почали отримувати бензин із повітря завдяки складним хімічним технологіям, але автопромисловість виявилася не готовою до паливного прориву.

У спеціальній лабораторії група вчених компанії з 2015 року працює над проблемою, пов’язаною з підвищенням попиту на автомобілі бренду Audi. Хіміки запропонували два напрями: переведення машин на більш екологічний вид палива та здешевлення транспортних засобів.

Другий варіант себе виправдовує, оскільки собівартість складання автомобілів знижується за рахунок використання комплектуючих з нових матеріалів. Перший варіант, пов’язаний з можливістю виробництва синтетичного бензину, вважається перспективним. Заявлено про можливість паливного прориву.

Запропонована технологія була схвалена екологами, потім у місті Дрездені побудували експериментальний завод з виробництва бензину з повітря шляхом вилучення з атмосфери вуглекислого газу.

Хімічний процес виглядає так:

  • за допомогою електролізу вчені отримують водень, далі його змішують з вуглекислим газом, що видобувається з повітря. Далі запускається складна хімічна реакція, яка стала можливою завдяки спеціально створеної вченими рідині. Хіміки називають її “блакитною нафтою”, оскільки без неї реакція вилучення вуглекислого газу та його переробка в бензин була б неможлива. На виході вчені набувають нового виду палива.

У Audi запланували розширення заводу та зміну його статусу з експериментального на промисловий. Поряд з цим з’явилися критики, що нагадали про подібний проект, реалізований у Німеччині в 1913 році. Вчений Фрідріх Бергіус створив метод отримання палива з бурого вугілля.

Ідея реалізована не була, але про неї згадали у Третьому Рейху. Далі збудували спеціальний завод і почали отримувати нове пальне методом гідрогенізації за допомогою водню. Було обмеження щодо використання даного палива для літаків, оскільки воно загусало на морозі нижче 24-25 ° С, а на великій висоті, як відомо, повітря дуже холодне.

заправка

Ситуація склалася зараз таким чином, що вартість одного літра проривного палива набагато перевищує ціну зазвичай бензину. У такому разі проект компанії Audi може не виправдати себе.

До того ж, у Німеччині скорочується виробництво двигунів внутрішнього згоряння, які використовують бензин чи дизпаливо. Екологи та «зелені» вимагають повної відмови від ДВЗ та переходу на електромобілі до 2030 року.

100 гривень за літр палива – у Нацбанку дали невтішний прогноз

Таким чином, незрозуміло, чи потрібний взагалі проект отримання бензину з повітря, і як використовувати площі нафтопереробних заводів із виробництва традиційного бензину.

Потрібно також вирішити питання про перепрофілювання заводів, що випускають двигуни для автомобілів, йдеться і про звільнення персоналу.

Проект, реалізований у Німеччині, багато хто не вважає проривним. Поступове розширення ринку електромобілів витіснить класичні транспортні засоби із ДВЗ.

➡Автотовари купити можна ТУТ
➡Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.