Через 30 років автомобілі Mercedes-Benz перестануть потрапляти в ДТП

Mercedes майбутнього

До 2050 року кількість аварій з участю автівок Mercedes знизиться до нуля. Досягнути цієї амбітної мети допоможуть удосконалені системи допомоги водієві та хмарні платформи, які аналізують дані від підключених машин.

Вже сьогодні на «Мерседесах» використовуються понад 40 електронних асистентів — від круїз-контролю та утримання у смузі до системи Pre-Safe Sound, яка готує слух пасажирів до оглушливого удару.

Компанія Mercedes-Benz поставила перед собою амбітну мету: до 2030 року німецький виробник планує вдвічі скоротити кількість аварій зі смертельними наслідками, а до 2050-го звести кількість ДТП з його автомобілями до нуля. Допомогти в цьому мають удосконалені електронні помічники, а також цифрові платформи на кшталт Mercedes-Benz Road Safety Dashboard, яка за допомогою інтелектуальних алгоритмів вже аналізує потенційно небезпечні райони Лондона.

Новий Mercedes-AMG C 63 S 4Matic+ став 680-сильним гібридом

Дані про проблемні локації будуть збирати з підключених автомобілів та передавати міським службам. Це допоможе зрозуміти, як така інформація здатна вплинути на безпеку дорожнього руху. Особливу увагу приділять пішоходам та велосипедистам, тому пріоритетними названі дороги поряд із дитячими садками, школами та університетами.

Схожі проекти вже запущені в Нідерландах і в німецькому районі Лімбург, де аналогічні системи попереджають про небезпечні ділянки або раптову ожеледицю.

Mercedes тест

Безпекою у Mercedes-Benz займаються давно та серйозно.

Ще в 1969 році було засновано підрозділ Accident Research, який за допомогою наукових методів проаналізував понад 5000 реальних аварій у різних куточках земної кулі.

Заряджена версія нового купе Mercedes-AMG вийшла на тести

Отримані результати наочно показали, як зіткнення впливають на пасажирів та як кожну з них можна було запобігти. Але все ж таки головними віхами у розвитку систем безпеки «Мерседесів» стали дві події.

Mercedes тест

Перша – коли на тесті шведського журналу Teknikens Värld перекинувся субкомпакт A-Class, після чого компанія почала активно впроваджувати систему динамічної стабілізації. Друга – дебют у 2002 році системи превентивної безпеки PRE-SAFE.

Сьогодні на «Мерседесах» стоять понад 40 електронних асистентів — від звичного круїз-контролю до функції автоматичної зупинки, якщо водій перестав реагувати на попередження. Крім того, компанія перша у світі сертифікувала автопілот третього рівня за правилами ООН.