Експерт розповів, чому деякі автомобілі б’ються струмом, і як цього позбутися

двері ручка

Удар струмом при виході автомобіля – ситуація, знайома багатьом водіям та пасажирам. Зазвичай це явище спостерігається в демісезонний період і продовжується протягом кількох тижнів. Невеликий розряд струму не здатний завдати людині будь-яких каліцтв, але певний дискомфорт все одно виникає. Давайте розбиратися, чому деякі автомобілі б’ються електрикою, і як подолати цю проблему.

Вироблення статичного струму пов’язане з тертям одягу людини об матеріал оббивки сидінь. Влітку водії та пасажири практично не стикаються з ударами електрики, але ситуація змінюється з настанням демісезонного періоду. Одягу більше, а матеріал його виготовлення нерідко сприяє накопиченню статичного струму.

Момент удару електрикою відбувається при виході з автомобіля. Досить торкнутися будь-якої металевої частини кузова рукою, щоб відчути дискомфорт.

авто струм

Розряд нерідко помітний навіть візуально і добре чутний. Цілком змінювати гардероб, щоб уникнути накопичення статичної електрики безглуздо, тому є способи подолати проблему простими способами.

Накопичення статичної електрики також пов’язане з матеріалом оббивки сидінь. На тканинних кріслах струм швидко виробляється та зберігається до вивільнення. Шкіряний салон не сприяє накопиченню статики. Якщо одягнути на тканинні сидіння чохли зі штучної або натуральної шкіри, то проблеми з ударами струмом при виході з автомобіля здебільшого будуть вирішені.

авто струм

Ще простіше позбавитися неприємного явища за рахунок знань шкільного курсу фізики.

Удару статичним струмом не станеться, якщо звільнити його до виходу з автомобіля. Для цього достатньо торкнутися металевої частини кузова до того, як поставити обидві ноги на землю. Цей спосіб показав свою ефективність на практиці та користується популярністю у автомобілістів.

Виходячи із автомобіля, візьміться за кузов. Оптимально для цієї мети використовувати внутрішню частину центральної стійки, оскільки вона зачинена дверима і не накопичує на собі багато забруднень. Після цього, не відпускаючи металу, потрібно поставити ноги на землю і вийти з машини. Просте рішення дозволить звільнити статичну електрику без отримання такого неприємного розряду.