Українцям розповіли, чи варто купувати дизельні автомобілі у 2023 році

0 271

Вибір між дизелем і бензином – це дилема, з якою стикаються багато водіїв, які замислюються про зміну автомобіля. Читайте далі, щоб дізнатися про переваги та недоліки дизельних і бензинових двигунів.

Українці більше не люблять дизель

Навіть у 2010 році автомобілі з дизельним двигуном били рекорди популярності в нашій країні. Цілих 48% всіх придбаних в автосалоні автомобілів мали під капотом дизельний двигун. Зараз продається така сама кількість дизелів, як і гібридів, тобто приблизно 20%.

Деякі виробники відмовилися від дизельних двигунів і не пропонують їх ні в одному зі своїх автомобілів – мова йде про Toyota і Porsche. Про плани припинити виробництво дизеля також оголосили: Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Smart, Suzuki, Volvo.

«Дизельгейт» Volkswagen у 2014 році очорнив дизельні двигуни в усьому світі. Крім того, на ринку з’явилися нові варіанти: гібриди та електрокари.

дизель2

Дизельне паливо продовжує залишатися найбільш розумним рішенням для багатьох компаній і людей, які подорожують на великі відстані. Організація SMMT підрахувала, що середній користувач дизеля в Європі витрачає на 140 доларів менше на рік, ніж споживач бензину.

Дизель проти бензину – продуктивність

Довгий час дизелі були гучними і не дуже налагодженими. Зараз зібрані одиниці тихіші та культурніші, ніж старі авто. Деякі моделі ще можуть деренчати на холостому ходу, але важко сказати, що саме гучна робота стала причиною падіння популярності дизельних двигунів.

Нові автомобілі, особливо вищого класу, мають багато шумопоглинаючих елементів у моторному відсіку та салоні. Завдяки їм пасажири навіть не помічають, що їдуть на «солярі».

Однією з найбільших відмінностей між дизелем і бензином є ходові характеристики. Дизелі працюють на нижчих обертах, але загалом є більш гнучкими, ніж бензинові, завдяки високому крутному моменту. Це означає, що вам доведеться рідше тягнутися до важеля перемикання передач.

У повсякденному використанні ми також помітимо, що дизелі створюють більше проблем під час морозу. Проблеми з запуском і повільний обігрів салону можуть відбити охоту керувати дизельною машиною взимку.

Дизель проти бензину – витрата палива

Різниця в згорянні між дизелем і бензином досить велика. В цілому дизельні автомобілі споживають в середньому на 15-20% менше палива, ніж їх бензинові аналоги. Економічність найбільш помітна під час довгих поїздок по автомагістралі.

Дизель проти бензину – стандарти викидів

Менше споживання палива означає, що дизельні двигуни виробляють менше CO2, який є основною причиною зміни клімату. Однак агрегати високого тиску виділяють більшу кількість твердих частинок і оксидів азоту.

Щоб обмежити вплив автомобілів на клімат, Європейський Союз запровадив у 2021 році жорсткі стандарти вихлопних газів для дизельних двигунів – EURO 6d ISC-FCM. Подібним вимогам тепер повинні відповідати як дизель, так і бензин. Для перших виробники встановлюють системи очищення вихлопних газів: сажові фільтри та AdBlue.

Нещодавно організація Green NCAP опублікувала результати тестів на перевірку «екологічності» нових автомобілів. Виявилося, що багато сучасних дизелів знаходяться на тому ж рівні екологічності, що й новенькі гібриди.

Дизель проти бензину – експлуатаційні витрати

Сучасні дизельні двигуни складніші за бензинові, тому витрати на їх ремонт зазвичай вищі. Доглянутий дизельний двигун не повинен викликати серйозних проблем. Однак, якщо знехтувати регулярним обслуговуванням, можна нарватися на дорогий ремонт. Інжектори, турбокомпресори та насоси високого тиску становлять великий ризик.

У дизелях додаткові витрати також можуть спричинити системи очищення вихлопних газів – DPF, EGR або AdBlue. Несправність одного з механізмів скерує нас до механіка.

Дизель проти бензину – вартість покупки

Ціни на бензинові автомобілі зазвичай на кілька відсотків нижчі, ніж на дизельні. За такою ж ціною, як і дизель, ви можете придбати гібрид, тому багато людей стикаються з дилемою: дизель чи гібрид.

Купівля дизельного двигуна може окупитися після пробігу десятків тисяч кілометрів. Однак перед покупкою потрібно перевірити та розрахувати економію на основі споживання конкретних моделей.

Через падіння популярності дизелів бензинові двигуни краще тримають ціну на ринку вживаних автомобілів. Якщо ви купуєте вживаний автомобіль, дизельні автомобілі зазвичай будуть дешевшими.

Дизель, бензин, гібрид – порівняння

Якщо ні бензин, ні дизель вас не влаштовують, ви можете вибрати гібрид. Це комбінація двигуна внутрішнього згоряння (зазвичай бензинового) з електродвигуном.

Дизельний двигун – переваги:

 • Менша витрата палива
 • Менші викиди CO2
 • Краща гнучкість – вам не потрібно так часто перемикати передачі
 • Краща робота під великим навантаженням (повний комплект пасажирів, причіп, рельєф тощо)

Дизельний двигун – недоліки:

 • Більш складна конструкція
 • Вищі витрати на ремонт і вища кількість відмов
 • Більш складна діагностика несправностей
 • Вища закупівельна ціна
 • Більш гучна робота, вібрація
 • Проблеми із запуском на морозі
 • Тривалий час прогріву до робочої температури
 • Вищі викиди оксидів азоту та твердих частинок

Бензиновий двигун – переваги:

 • Нижча закупівельна ціна
 • Більш простий дизайн
 • Менший відсоток відмов
 • Простіший і дешевший ремонт
 • Тиха робота і відсутність вібрації
 • Краще заводиться на холоді
 • Зниження викидів оксидів азоту та твердих часток

Бензиновий двигун – недоліки:

 • Вища витрата палива
 • Вищі викиди CO2
 • Менша гнучкість
 • Гірша робота під навантаженням

Дизель чи бензин – що ж вибрати українцям у 2023 році?

Багато людей стикаються з цією дилемою, коли шукають новий автомобіль. Рішення про тип приводу слід приймати з урахуванням того, як автомобіль буде використовуватися.

Людям, які пересуваються переважно по місту і не проїжджають багато кілометрів на рік, варто віддати перевагу бензину. Така порада підкріплюється нижчою закупівельною ціною, кращою культурою праці та дешевшим ремонтом.

Тим, хто багато їздить, долає великі відстані та має гараж, слід подумати, чи краще буде дизель.

Рішення про покупку бензину чи дизеля залежить від індивідуальних факторів. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам у цьому.ель


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь