Вітчизняні АЗС Авантаж 7, KLO, AMIC, Shell та Chipo підняли вартість палива

0 36

Фактично акцизний податок ще сплачується, але всі оператори поступово заклали його у ціну продукту. Представники ринку прогнозують, що незабаром підніметься роздрібна вартість

Протягом тижня, з 16 до 23 вересня, оптова вартість зрідженого газу зросла на 3,3%, або 1430 грн/т порівняно з минулим тижнем. У результаті ціна сягнула 44 270 грн. Діапазон розцінок знаходиться в межах 41 500-46 000 грн залежно від регіону, свідчать дані Консалтингової групи “А-95”.

Різкий стрибок (на 1000 грн) зафіксовано 22 вересня, наступного дня після ухвалення парламентом законопроекту про акцизи, що передбачає повернення ставки на скраплений на рівні €52 за 1000 л.

Як зазначив один із гравців ринку, ціни почали зростати ще коли йшло активне обговорення ініціативи уряду щодо повернення акцизів. Ще одним фактором є збільшення закупівельної вартості ресурсу європейських постачальників.

Причому, наскільки я розумію, вони теж піднімали ціни з різних причин. Зокрема, через підвищення цін на інших суміжних ринках і збільшення попиту на нього в Україні.

– зазначив представник бізнесу.

заправка газ

Він наголосив, що фактично акцизний податок ще не сплачується, але всі оператори поступово заклали його у ціну продукту. Тому, коли рішення набуде чинності, різкого зростання оптових цін можна не очікувати.

Також починають реагувати і роздрібні мережі, які в основному працюють в економ- та середньому сегментах. Так, цього тижня продукт у мережах “Авантаж 7” та KLO подорожчав на 20 коп./л, до 24,15 грн та 25,83 грн відповідно. Також на 10–50 коп. підняли ціни заправки AMIC, Shell та Chipo.

Одночасно преміум-сегмент ще тримається за рахунок маржі, але за тиждень-два ціни піднімуть і там. У середньому повернення акцизу призведе до зростання вартості на АЗС на 1-2 грн, додав підприємець.

Нагадаємо, у Мінекономіки спрогнозували, що найближчим часом не очікується зростання цін на пальне через часткове повернення акцизу.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.