Експерт назвав 7 ефективних способів зменшення витрати палива автомобілем

0 18

Ціни на дизель, бензин і газ лякають нас вже багато років, і немає жодних ознак того, що це зміниться. Навпаки, багато експертів вважають, що вони будуть рости ще більш швидкими темпами. Тож давайте дізнаємось про кілька ефективних способів, як можна легко знизити споживання палива.

Відомо, що на витрату палива найбільше впливає стиль водіння та те, наскільки сильно ви тиснете на праву педаль. Однак існує багато інших факторів, які впливають на витрату палива.

Читайте далі, щоб дізнатися про найкращі способи зменшення споживання палива незалежно від того, їздите ви на дизелі чи бензині.

1. Регулярно перевіряйте тиск у шинах

шини тиск

Тиск у шинах має вирішальне значення для економії палива. Занадто низький на 0,6 бар може збільшити споживання палива на цілих 4%. Їдучи з недокачаними колесами, ви витратите не 100, а 104 літри пального. Це пов’язано зі збільшенням опору коченню.

Правильний тиск у шинах залежить від автомобіля, вантажу та кількості пасажирів. Пам’ятайте про це, вирушаючи з усією сім’єю та багажем у далеку подорож. Оптимальне значення тиску ви знайдете на табличці в косяку дверей. У деяких автомобілях він розташований на лючку паливної горловини, кришці багажника, запасному колесі або в бардачку.

2. Будьте обережні з педаллю газу

газ педаль швидкістьЧим швидше ви розганяєтеся, тим більше витрачаєте палива. Особливо в місті варто відпустити педаль газу – за мить ви все одно будете стояти на наступному світлофорі.

Якщо можливо, спробуйте їздити на вищих передачах і підтримувати низькі оберти двигуна. Вищі оберти означають більшу витрату палива.

Звісно, ​​намагайтеся також їздити за правилами – швидша їзда збільшує оберти та витрату палива.

3. Намагайтеся не втрачати обертів

Посилаючись на попередній пункт, також пам’ятайте, що водіння на правильній швидкості має вирішальне значення для економії палива. Зупинка та необхідність прискорення знову, природно, збільшує витрату палива.

Залежно від умов і того, що відбувається на дорозі, спробуйте не гальмувати і знову прискорюватися. Їдьте плавно і дайте швидкості знизитися. Однак не перемикайтесь в нейтральне положення, продовжуйте їхати, тоді ви взагалі не витрачатимете паливо.

Спостерігайте за дорогою та дійте на випередження – наближаючись до червоного світлофора, робіть це повільно. Можливо, ви уникнете необхідності повністю зупинятися та не доведеться знову прискорюватися.

Їзда в гору значно збільшує витрату палива. Коли ви бачите перед собою пагорб, спробуйте прискоритися, перш ніж вийти на нього.

4. Не возіть нічого на даху, якщо вам це не потрібно

велосипед дах авто

Ми знаємо, що знімати та знову кріпити багажник на даху може бути важко, особливо якщо ви знову плануєте поїхати за місто на вихідних.

Однак пам’ятайте, що їзда з багажником на даху збільшує опір повітря до 39%. Велосипеди ще більш стійкі до повітря на даху. Перешкоди створюють і поперечини між перилами. Як це впливає на витрату палива?

Їзда лише з поручнями збільшує витрату палива приблизно на 5%. Їзда з багажником на даху – це плюс на 15% до витрати палива, а їзда з велосипедом на даху може збільшити витрату до 30-40%.

Тому варто подумати про велосипедний багажник, встановлений на двері багажника – це збільшує витрату палива приблизно на 15%.

5. Використовуйте кондиціонер з розумом

кондиціонер

Кондиціонер, звичайно, збільшує витрату палива. Чим більша різниця температур ззовні та всередині автомобіля, тим більша витрата палива. Найбільше на економічність водіння впливає початкове охолодження автомобіля.

Вплив кондиціонера на витрату палива досліджував німецький ADAC. У тесті автомобілі витрачали в середньому на 2,5-4,15 л/100 км більше, але лише протягом перших кількох хвилин. Після охолодження, залежно від типу кондиціонера та стилю водіння, витрата збільшується на:

  • На 0,76 – 2,15 л більше / 100 км по місту
  • На 0,1 – 0,7 л більше / 100 км на трасі

Тому влітку перед поїздкою варто відкрити всі двері салону та двері багажника, щоб прогнати спеку. Також можна почати їхати з відкритими вікнами і через деякий час включити кондиціонер. Також доцільно використовувати закриту схему на початку вашої поїздки. Завдяки йому те саме повітря протікає через кондиціонер – машина швидше охолоджується. Також не встановлюйте занадто низьку температуру. Оптимальний температурний діапазон для економічності водіння та здоров’я становить 21 – 23 градуси за Цельсієм.

Влітку шукайте зупинку в тіні, щоб машина якомога менше прогрівалася.

Чи варто відкривати вікна, а не вмикати кондиціонер? Здається, що ні – відкриті вікна спотворюють аеродинаміку автомобіля, а також збільшують витрату палива. Крім того, така їзда незручна – в машині все одно буде жарко, ще й шум буде нестерпний на швидкості на трасі.

6. Не возіть з собою непотрібних речей

багажник вантаж

Вага автомобіля впливає на витрату палива. Їхати з непотрібним вантажем буде дорожче, ніж з порожнім багажником. Експерти підрахували, що на кожні додаткові 100 кг вантажу витрата палива збільшується приблизно на 0,4-0,7 л, залежно від багатьох різних факторів.

7. Їдьте на круїз-контролі (але не завжди)

круїз контроль

Круїз-контроль позитивно або негативно впливає на витрату пального. Все залежить від місцевості, по якій ви їдете, і типу круїз-контролю.

Ви отримаєте меншу витрату палива з невеликим трафіком під час руху по рівній місцевості. Постійна швидкість забезпечує плавну роботу двигуна та помірне споживання палива.

Під час руху по нерівній місцевості з великою кількістю ухилів круїз-контроль збільшить витрату палива. Машина буде постійно підтримувати одну швидкість, навіть підіймаючись на крутий пагорб, що не дуже економічно.

Під час нормальної їзди водій піднімався б повільніше або прискорювався раніше, щоб набрати обертів.

Цю проблему вирішує активний круїз-контроль, який зчитує розташування з супутникових карт. Вони допускають незначну втрату швидкості при підйомі і незначне її збільшення при спуску. Вони також можуть трохи гальмувати перед поворотами.

Інші способи зниження витрати палива:

  • Вимикайте двигун при тривалому простої.
  • Контролюйте індикатор витрати палива.
  • Своєчасно проводьте ремонт і заміну масла та фільтрів.
  • Вибирайте шини з високим класом паливної ефективності. Різниця між А-класом і найгіршим G-класом становить близько 0,6 л / 100 км.
  • Плануйте свій маршрут заздалегідь, щоб уникнути корків, дорожніх робіт, центрів міст та інших факторів, які уповільнюють рух.

Дякуємо, що прочитали цю статтю, ми сподіваємося, що вона допоможе вам змінити свої звички та зменшити споживання палива!

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.