Експерт розповів, які існують симптоми скорої поломки коробки передач вашої автівки

0 16

Коробка передач є сполучною ланкою, яка передає крутний момент між двигуном і колесами автомобіля.

Її майбутня несправність часто супроводжується різними ознаками. Читайте далі, щоб дізнатися про симптоми неминучої поломки коробки передач.

Ознаки загрозливої ​​поломки коробки передач

Перш ніж коробка розіб’ється, машина може дати вам деякі підказки. Ось найпоширеніші з них:

1. Тривожні звуки

Найбільш явний симптом – дивні звуки, що доносяться з корпусу КПП. Зверніть увагу на скрегіт або інші металеві звуки, особливо під час перемикання передач. Також може бути гул, свист і виття в АКПП.

Коли коробка передач видає дивні звуки, це може свідчити про несправність гідротрансформатора, диференціала, підшипника або планетарних передач.

2. Шестерні важко знайти (важко “поцілити” в потрібну передачу)

Проблеми з перемиканням передач не завжди свідчать про несправність коробки передач. При низьких температурах причиною може бути загусле мастило.

Якщо передачі важко перемикаються навіть при гарячому двигуні, замініть оливу на нову. Проблеми з вибором передач можуть бути викликані синхронізаторами або іншими компонентами передач.

Якщо на автоматі перемикаються жорсткі передачі, причиною може бути несправність автоматичного зчеплення.

КПП Fiat Doblo

3. Запах гару

Запах гару всередині автомобіля може свідчити про те, що температура трансмісійної олії занадто висока. Масло перегрівається, коли воно старе або його рівня недостатньо. Також неправильно підібране мастило може перегрітися.

4. Буксування передач в АКПП

Пробуксовування означає, що автомобіль переходить на високу передачу, але це не є ознакою прискорення. Шестерні також можуть вискочити самі.

У цьому випадку проблемою може бути низький рівень оливи або зношена гальмівна стрічка. Причиною пробуксовки також може бути поломка котушки (електромагнітного клапана) коробки передач.

5. Витік масла з коробки передач

Витоки олії з коробки зазвичай незначні та помітні лише на домкраті. Ви знайдете їх на низу КПП у вигляді жирних плям.

Витоки зазвичай виникають на з’єднанні шестерня-вал. У цьому випадку слід замінити ущільнювач або з’єднання.

Масло для АКПП зазвичай має червоний колір. Він також може бути блакитним або прозорим. Масло для механічної коробки передач зазвичай має жовтий колір.

6. Перевірте індикатор двигуна

Check Engine може загорітися з кількох причин, не обов’язково пов’язаних з коробкою передач.

Датчики виявляють аномалії, які водій не відчуває. У цьому випадку варто підключити автомобіль до діагностичного комплекту, який відобразить код, що вказує на несправність. Якщо код помилки пов’язаний з коробкою передач, зверніться до механіка.

7. Скреготіння або вібрація

Скрегіт в механічній коробці передач може свідчити про зношене зчеплення або про необхідність його регулювання. Синхронізатори також можуть бути проблемою.

Під час послідовних перемикань передач в автоматичній коробці передач можуть виникати вібрації. Передачі можуть входити не плавно, а різко, з виразним ривком.

Хоча їздити на машині з ривками у коробці передач можна та чекати посилення симптомів не варто. Швидка діагностика та усунення проблеми дасть більше шансів на меншу вартість ремонту.

Як доглядати за коробкою передач?

Уникнути проблеми краще, ніж її вирішувати. Ось кілька порад, які допоможуть вам довше підтримувати свою коробку передач у хорошому стані:

  • Регулярно оглядайте КПП. Попросіть механіка перевірити рівень мастила.
  • Завжди повністю зупиняйтеся перед зміною напрямку руху (вперед – назад).
  • Не використовуйте повну потужність автомобіля, поки двигун не досягне робочої
  • температури.
    Не перевищуйте максимальну вантажопідйомність автомобіля та намагайтеся не
  • буксирувати причіп у сильну спеку.
  • Переконайтеся, що система охолодження працює оптимально.
  • У випадку з механічною коробкою передач уникайте їзди на зчепленні та не кладіть руку на важіль переключення під час руху.
Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.