В Україні можуть зменшити вікові обмеження у керуванні автомобілем

0 25

Неповнолітні зможуть отримувати посвідчення водія за наявності письмової згоди батьків, якщо нардепи ухвалять законопроект

У Верховній Раді пройшов реєстрацію законопроект №8039 про внесення змін до деяких законів щодо керування автомобілями.

Нардепи пропонують поширити право на керування транспортними засобами категорії B на осіб, які досягли 16-річного віку. Однак таке право вони отримають лише за наявності письмової нотаріально засвідченої згоди батьків чи піклувальників, якщо автомобілі мають автоматичну коробку передач.

Якщо на автомобілі встановлено механічну коробку передач, то ними зможуть керувати лише особи, які досягли 17-річного віку.

При цьому неповнолітні відповідатимуть за правопорушення самостійно на загальних засадах. У разі відсутності в особи майна, достатнього для відшкодування заподіяної шкоди, цей обов’язок покладається на батьків, якщо вони не доведуть, що збитки завдано не з їхньої вини.

Такі зміни мають підвищити правосвідомість молоді у сфері правил дорожнього руху, що призведе до посилення безпеки на дорогах.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.