Cкільки коштують популярні електромобілі в Україні та чому на них немає попиту

0 52

Ринок електромобілів займає лише 1,4% у загальній структурі продажів авто в Україні. Аналітики назвали причини

У першому півріччі 2022-го українці купили 8200 електромобілів. Приріст показника за рік становить майже 30%, проте частка електромобілів у загальній структурі продажів легкових машин в Україні залишається дуже низькою – 1,4%. Основною причиною низького попиту є ціни та відсутність асортименту в Україні, вважають в Інституті досліджень авторинку (ІДА).

Переважна більшість авто на електротязі в Україні (понад 90%) – це вживані машини, куплені на внутрішньому ринку або імпортовані. 9,2% – нові авто із салонів.

За даними ІДА, ринок дещо активізувався у травні, коли в Україні виник дефіцит палива. Саме тоді зросла зацікавленість електромобілями. Але про масові продажі не йдеться: все ж таки про “зелені” машини більше говорять, ніж купують, впевнені аналітики інституту.

Зарядка для електрокару

Основною причиною відсутності продажів є вартість електромобілів. За статистикою, понад 70% моделей, які купують українці, коштують до $10 тис. Водночас абсолютна більшість електромобілів (80%) – дорожчі за цю суму. Середня ціна такої машини в першій половині 2022 року становила $19 900. Отже, більшість українців просто не мають можливості придбати навіть вживаний електромобіль.

Також однією з причин є невелика кількість бюджетних авто та їхнє поступове подорожчання.

Ринок складається переважно з таких моделей:

  • Nissan Leaf – середня ціна з початку року зросла з $10 700 до $12 800;
  • Renault Kangoo ZE – середня ціна у липні становила $9 650;
  • Fiat 500 – $13 700.

Більш коштовні автомобілі Tesla також зросли в ціні: Model 3 – з $38 900 у січні до $40 000 у липні, Model S – з $36 075 до $37 000.

Українці цікавляться, але не купують: скільки коштують популярні електромобілі та чому на них немає попиту – фото 1

ціни електроавто Україна

Також до причин відсутності масових продажів аналітики зараховують недосконалі технічні характеристики бюджетних “зелених” авто та нестачу зарядних станцій в Україні.

Раніше Avtosota повідомляла, що в Україні більше не залишилося нових електромобілів на продаж. Дилери пропонують клієнтам машини під замовлення.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.