В Україні попит на позашляховики зріс у 10 разів: як змінилися ціни на необхідні для ЗСУ автомобілі

авто для ЗСУ

Ринок пікапів та фургонів збільшився у шість разів. Ціни на такі машини, незважаючи на значне зростання попиту, впали

“Нульове” розмитнення, яке діяло в Україні з квітня по липень 2022 року, збільшило ринок позашляховиків, фургонів та пікапів в Україні майже в шість разів. Це також пов’язано з підвищеним попитом на такі автомобілі, які найбільше підходять для Збройних Сил України.

Найбільше зріс попит на позашляховики. З квітня по червень було зафіксовано понад 471 тис. відгуків на оголошення про продаж таких автомобілів, що у 6,5 раза більше у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Другими за популярністю стали фургони – на них відгукувалися майже 223 тис. разів, що у 10 разів більше, ніж минулого року. Попит на пікапи також зріс у 10 разів, до 57 тис. Інтерес до мінівенів зріс у 6,5 раза і склав понад 6400 відгуків.

Щодо цін, то більшість таких авто подешевшали:

  • позашляховик – середня ціна у квітні-червні 2022 року становила близько $13 тис. (+2% за рік);
  • пікап – середня ціна становила $6 (-383%);
  • фургон – $4 (-037%);
  • мінівен – $5 (-682%).

авто для ЗСУ

За три місяці дії безкоштовного розмитнення вибір фургонів та пікапів збільшився у 5,7 та 5,8 раза відповідно, а кількість оголошень про продаж позашляховиків – більш ніж у шість разів. Найбільший вибір цих автомобілів пропонували у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях.

Водночас кількість мінівенів збільшилась у 3,7 раза порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Найбільше їх пропонували у Дніпропетровській, Київській та Запорізькій областях.

Раніше Avtosota повідомляла, що кросовери займають п’яту частину вторинного ринку авто України. Лідером продажів у 2022 році став BMW X5 2004 року.