Стало відомо, чому моделі Peugeot, Citroen не потрібні на вторинному ринку: наводимо кілька вагомих причин

Citroen C4
0 46

Варто відразу зазначити, що до «французів» в Україні ставлення спочатку задалося не найлояльніше – ще з 1990-х років. Це зрозуміти – не в наших силах. Бо вісімдесяті та дев’яності роки, традиційно, вважаються часом підйому французької автомобільної промисловості. Чимало новинок світ побачив за цей період.

Варто відзначити, що в плані технічних рішень французи анітрохи не поступалися німцям, тому заради справедливості, їх машинки і справлялися непогано, і дизайн мали привабливий.

Peugeot-Citroen

Але говорити ми будемо про автомобілі, які пішли у продаж з двохтисячних років – на той час моделі Пежо і Сітроен мали конкурентоспроможний цінник, і хоч і стали простіше у багатьох відношеннях, щодо своїх конкурентів, зате могли порадувати найбагатшим оснащенням, якісним оздобленням салону.

В даний же час, до французьких автомобілів зазначених марок на вторинному ринку більшість воліє не придивлятися. Хоча, здавалося б, приємний цінник нікуди не подівся. Крім того, більшість «французів» мають оцинкований кузов (нехай і одностороннє оцинкування), тому він не гниє за кілька сезонів. В цілому, багато моделей справляють цілком пристойне враження. Але, ліквідність – це не коник моделей Peugeot, Citroen. Втім, у чому причина? Їх кілька. Надалі постараємося позначити найбільш очевидні. Приступимо.

Причина перша: “автомат, що не обслуговується”

Йдеться про агрегат із заводським індексом AL4. Це чотириступінчастий “автомат”-гідротрансформатор. Здавалося б, чи варто порушувати тему про нього, адже напевно є й інші проблеми у французьких моделей?

Але друзі, таки так, варто піднімати окремий пункт, який стосується саме цієї автоматичної трансмісії. А все тому, що її установка на моделі Сітроен та Пежо була масовою. До моделей, до речі, входять Сітроен С4 перших двох поколінь, Сітроен С5 першого покоління, а також Пежо 307/308, Пежо 407.

селектор АКПП

Селектор АКПП – AL4.

Таким чином, добра частина машин французьких брендів у своїй комплектації має цю АКПП. При цьому на вторинному ринку раз у раз, вони трапляються в полі вашої уваги.

Здавалося б, “автомат” – це комфорт та зручність пересування. Але на жаль, у випадку з AL4 – це постійне нервування, бо сам по собі вузол не є обслуговуваним. Зокрема складність його конструкції полягає в масляному фільтрі, який інтегрований в корпус коробки. Запланований ресурс АКПП становить 200 000 кілометрів, після чого її потрібно просто замінити на справний агрегат. В іншому випадку, коробка все одно, рано чи пізно, вийде з ладу – фільтр прорветься і вся металева стружка в ньому та бруд ринуть у гідроплиту.

Що ж, мабуть, саме тому в оголошеннях вказуються пробіги до 150 000 кілометрів – звісно, ​​їх банально скручують. Але факт залишається фактом – ця трансмісія дуже поширена і проблемна на моделях Пежо, Сітроен.

Причина друга: складності із запчастинами

Незважаючи на те, що Пежо та Сітроен є компаніями досить великими та поширеними, можуть виникати певні складнощі з автомобільними запчастинами до них. Ні, безумовно, проблема не має занедбаного характеру і проводити аналогії з китайськими автовиробниками не варто. Принаймні, ті ж деталі для підвіски, розхідники можна легко знайти в будь-якому мережевому автомаркеті.

Однак із більш рідкісними компонентами, саме в наші дні, для пробіжних та вікових моделей можуть бути реальні проблеми – у плані пошуку та доступності. Йдеться про різні електронні блоки, проводку і так далі.

На окрему розмову заслуговує і тема кузовних компонентів. Ось із ними, дійсно, буде туго, якщо ви потрапите в аварію і вся надія залишається тільки на автошроти.

Причина третя: інтеграція PSA з Mitsubishi

В принципі, у цьому теоретично нічого поганого немає. Бо продуктивність цього союзу у двохтисячних роках була досить високою.

Сітроен 4007.

Також варто згадати і про кросовер Мітсубісі Аутлендер XL, який породив двох клонів у вигляді Пежо 4007 і Сітроєна С-Кроссер. В принципі, ці моделі непогані, проте інтеграція з японським автопромом не завжди йшла французам на користь. Скажімо, взяти той самий варіатор Jatco, який і встановлювався на всі три кросовери.

Такий вузол не надто надійний. І навряд чи він здатний відслужити понад 200 тисяч кілометрів. Тому всі ті проблеми, які притаманні ряду моделей Mitsubishi, перекинулися і на Пежо, Сітроен.

Хочете заощадити 50 гривень при оформленні автомобільної страхівки ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA. Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.