Експерти зробили прогноз, коли вартість палива на українських АЗС перетне позначку 70 гривень за літр

0 33

Подорожчання на паливо можливе, якщо курс долара зрушить з 29,5 до 33-34 грн/$. Банкіри прогнозують зростання цін, якщо курс відпустять без запобіжників.

Ціни на бензин зростуть на 20%, якщо Національний банк відкриє міжбанківський ринок без відповідних запобіжників. Про це радник голови правління “Кредитвестбанку” Василь Невмержицький.

“Можна відпустити курс і завтра на заправках паливо може бути не 60, а 70 грн/л, якщо курс піде з 29,5 на 33-34 грн”, – розповів банкір.

З ним згодна й директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько, яка вважає, що непродумане відкриття міжбанку може мати серйозні наслідки, адже йдеться про критичний імпорт, відмовитися від якого або замістити який зараз просто неможливо.

заправка ціна палива в Україні

“Зростання курсу призвело б до ще більшого збільшення цін на дуже важливі для армії та населення товари: від палива до продуктів харчування. Саме тому відповідь на питання, чи настав час відпускати курс, не має однозначної відповіді”, – вважає банкір.

Нагадаємо, за оцінкою керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина різке підвищення Національним банком облікової ставки з 10% до 25% орієнтує на реальний курс долара 45 грн/$.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.