Напад росії на Україну став причиною і світової кризи автомобільної промисловості

0 239

Військове вторгнення росії в Україну негативно позначиться також і на світовому виробництві автомобілів. Вже зараз багато експертів прогнозують масштабну кризу в цій сфері.

Закордонні аналітики автомобільного світового ринку повідомляють, що в найближчі кілька років автовиробники суттєво скоротять випуск авто, а сумарний недовипуск становитиме кілька мільйонів транспортних засобів.

Світовий автопром очікує на нову глобальну кризу, внаслідок якої виробництво авто різко скоротиться в рази. Головною причиною такого явища стане вторгнення росії в Україну.

Згідно з аналітикою експертів, через військові дії в Україні світовий автопарк у найближчі кілька років не дорахується понад п’ять мільйонів машин. За прогнозами, світовий випуск автомобілів у поточному році скоротиться до кількості 81,6 мільйона авто, а наступного року цей показник складе близько 88,5 млн ТЗ.

Деякі європейські автовиробники вже відчувають на собі кризу, тому не в змозі продовжувати збирання машин

Volvo завод

Найбільше скорочення випуску машин відбудеться у європейських країнах. Тут очікується нестача у виробництві у 2022-му році на рівні 1,7 мільйона машин, приблизно така ж цифра буде і наступного 2023-го. Дані показники залежатимуть не лише від недовипуску автомобілів росією, але й іншими європейськими компаніями. До речі, росія за прогнозами аналітиків недовипустить близько одного мільйона ТЗ.

Раніше вже повідомлялося, що через зупинку українських підприємств такі бренди як Volkswagen і BMW вже призупинили роботу своїх заводів у Європі. Наша країна для цих концернів випускала джгути та кабелі для більш ніж 500 тисяч різних авто. Для заміни постачальників компаніям знадобиться термін приблизно 3-10 місяців.

Проте нова автомобільна криза торкнеться не лише Європи, а й Північної Америки. Там прогнозується недовипуск близько 480 тисяч авто цього року і близько 540 тис. т. в наступному.

За словами аналітиків, сумарний недовипуск автомобілів до 2030 року складе близько 25 млн авто. Головними причинами називаються нестача електронних компонентів, війна в Україні та проблеми з логістикою.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.