Українців змусять платити податок на розкіш з авто: які суми передбачає законопроект “5600”

0 889

Ні для кого не секрет, що, так званий, податок на розкіш в нашій країні прив’язаний до рівня мінімальної зарплати. У 2022-му році «мінімалка» підвищилася і тепер становить 6500 грн. Таким чином, розширено список автомобілів за їх вартістю, за які необхідно платити транспортний податок.

Про це свідчить законопроект під номером 5600.

На сьогодні автомобілі, вартість яких становить 2 млн. 430 тисяч грн і вище підпадають під закон про сплату податку.

Починаючи з першого січня поточного року внесено зміни до транспортного податку. Тепер робити відрахування до державного бюджету треба за автомобіль, ціна якого дорівнює не менше 375 мінімальних з/п.

У нашій країні мінімальна зарплата підвищилася з початку цього року. Становить вона зараз 6500 грн. Таким чином, якщо ви власник автомобіля вартістю 2,437 млн. грн. і даний транспортний засіб не старше п’яти років, то необхідно сплатити податок на розкіш.

Сума податку залишилася без зміни і дорівнює 25 тис. грн. Платити її потрібно один раз на рік і щорічно.

Якщо власник транспортного засобу не сплачує податок протягом 60-и днів, то сума для сплати збільшується на 10 відсотків, якщо не сплачує протягом 90 днів, то зверху плюс 20 відсотків.

Також повідомляється, що починаючи з наступного року дана система оподаткування буде знову переглянута. Відрахування до держбюджету треба буде робити з автомобіля ціна якого вже становить не менше 200 мін. з/п. На даний момент, це близько 1 млн. 300 тис. грн. Тобто, податок потрібно платити не тільки з елітних автомобілів, але також і з машин середнього класу.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.