Експерти розповіли, як встановити помічника для паркування на будь-яке авто

0 90

Маневрування у вузьких просторах під час паркування можуть значно полегшити деякі пристрої.

На сьогоднішній день, в автомобілях можна знайти найрізноманітніші засоби для полегшення життя водія. У деяких авто, одразу кілька електронних систем та асистентів відповідають за допомогу водієві.

Якщо на нових авто їх можна опційно доставити ще в автосалоні, то зі старими машинами не все так просто, проте вихід є. Для початку необхідно розібратися, які в принципі можуть бути помічники допомоги при паркуванні:

 • парктроніки (передні/задні)
 • камера заднього виду
 • камери кругового огляду 360
 • функція “автопаркування”
  парктронік

Один з перших пристроїв для полегшення маневрування у вузьких просторах – парктронік. Якщо на початку 2000-х це була преміальна опція автомобілів Mercedes, сьогодні комплект парктроніків з екраном можна купити за 500-1000 грн. Принцип їх роботи максимально простий – чим голосніше і частіше пищить спеціальний сигнал, тим ближче до машини перешкода.

Відразу варто відзначити, що якщо в авто є заводське виконання парктроніків, то завжди краще доставити їх, ніж купувати сторонні системи. Незалежно від типу парктроніків, алгоритм встановлення буде той самий:

 • знімаємо бампер (передній або задній, або обидва);
 • проробляємо отвори під парктроніки в бампері;
 • встановлюємо парктроніки;
 • проводимо проводку в салон авто через дренажний отвір;
 • виводимо проводку на маленький монітор, або підключаємо до штатного екрану авто (все залежить від того, чи ставите ви заводські парктроніки або сторонній комплект).

камера заднього виду

Далі у нас йде камера заднього виду, яка є одним із найефективніших способів контролю сліпої зони позаду автомобіля. Як і у випадку з парктроніками, можна встановлювати як заводську камеру, якої немає у вашій комплектації авто або встановити камеру, спочатку не передбачену автовиробником.

Алгоритм дій під час встановлення камери заднього виду однаковий:

 1. кріпимо камеру на задній частині автомобіля;
 2. проводимо проводку в салон до дисплея, на який виводитиметься зображення (штатний, покупний або на дисплей дзеркала-відеореєстратора);
 3. ще один “сигнальний” провід конектимо до фари заднього ходу, щоб камера працювала виключно при включенні задньої передачі;
 4. після підключення всієї системи потрібно буде відрегулювати камеру нахилу.

камера заднього виду
Камери кругового огляду річ досить специфічна та їх рекомендується доставляти, тільки якщо в авто була передбачена така функція із заводу. У продажу можна знайти готові комплекти систем камер з оглядом на 360 градусів, але коштують вони від $200 і ще близько $100 обійдеться їх установка, тому ця функція не є особливо популярною для доробки своїми руками.

Найскладнішою системою допомоги при паркуванні авто є помічник “автопарковки”. Так, дана система може автоматично запаркувати автомобіль паралельно або перпендикулярно від місця, де він зараз стоїть. Готових наборів для установки такої системи не продають, але якщо подібна система ставилася на ваше авто, але її просто немає у вашій комплектації, тоді можна спробувати встановити асистент самостійно.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.