Експерти прогнозують ріст цін на паливо в Україні

0 158

Вартість автомобільного палива в Україні залишає багато питань. Якщо наприкінці минулого року спостерігалася тенденція зниження цін на пальне, то вже з початку цього року цінники на заправках демонструють суттєве зростання. Аналітики намагаються розібратися в цій ситуації, але втішних прогнозів дедалі менше: швидше за все, бензин та ДП продовжать дорожчати.

Причини подорожчання палива

Як відомо, у нашій країні регулюванням та контролем роздрібних цін автомобільного палива займається Міністерство економіки. Саме це відомство встановлює граничну рекомендовану вартість на те чи інше не преміальне пальне, на яку тримають орієнтир українські заправні мережі. Ці корективи вводяться тричі на місяць, і чергова публікація оновлених цін має відбутися найближчими днями.

За твердженням експертів, сьогодні зростання роздрібних цін на пальне не преміального сегмента випереджає зростання оптових цін. Тобто, останнім часом опт підвищився на три відсотки, а вартість палива в роздріб рекомендується піднімати на 4 відсотки.

Заправка автомобіля

Хоча вагомих причин для підвищення цін на бензин і дизель на сьогодні немає. Тому що, зростання вартості нафти стало спостерігатися тільки в січні і склало близько 4-6 відсотків. Це спекулятивне підвищення, що вплинуло на цінники пального.

Прогноз експертів

Зважаючи на все, ціни на популярні марки бензинів – «другого» та «п’ятого», а також дизельного палива продовжать свій шлях вгору. І сприятимуть цьому нові рекомендовані ціни, які мають з’явитися від Мінекономіки протягом кількох днів. Імовірний прогноз – плюс одна гривня за літр на кожен вид вищезгаданого палива.

Таким чином, ціна 95-го бензину може піднятися до позначки 33 грн/л. За словами аналітиків, такої високої вартості на не преміальне пальне в Україні поки що не спостерігалося.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь