Вчені створили автокрісло, що виявляє п‘яного водія

0 115

П’яний водій — одна з найсерйозніших небезпек на дорозі як для нього самого, так і для оточуючих. Але ні великі штрафи, ні загроза позбавлення прав часом не зупиняють нетверезу людину, і вона все ж таки сідає за кермо.

Тепер виявляти п’яного водія стане простіше. Японські розробники сконструювали спеціальне автомобільне крісло, за допомогою якого можна визначати відхилення у стані водія.

Особливості «розумного» автомобільного крісла

“Розумне” крісло для водія було винайдено в Японії місцевими майстрами-розробниками. Цей пристрій вироблено за сучасними технологіями, і відрізняється кращою ефективністю на відміну від датчиків у салоні машини або на рульовому колесі.

Фахівці оснастили «розумне» автомобільне сидіння спеціальними термостійкими датчиками тиску. Вони здатні фіксувати рівень дієздатності водія, а також втому.

Переваги

При цьому вчені заявляють, що раніше розроблені і вбудовувані датчики в автомобілі мають певні недоліки, в порівнянні з їх розробкою. Особливо це стосується впливу високих температур, вологи, погодних умов, ступеня освітленості та інших зовнішніх факторів, що впливають на точність показань приладів.

Принцип роботи

Принцип роботи такого крісла у тому, щоб збирати певну інформацію про водія. За допомогою вбудованих у сидіння датчиків визначається частота скорочень серця та дихання. Крім того, фіксується постава людини і у разі, якщо вона відхиляється від норми, спрацьовує система попередження.

Вбудовані п’єзоелектричні датчики здатні витримувати високі температури, зберігаючи високу точність у показаннях. Спеціально для цього була розроблена ціла захисна система, що дозволяє працювати девайсу в температурному режимі до 120 градусів за Цельсієм.

Раніше ми також повідомляли, що в Україні розпочнеться складання компактного міського елктромобіля Lulida T6. Проект розроблено у співпраці з китайськими конструкторами. Електроавто стане корисним для пасажирських перевезень або доставки невеликих вантажів. Дальність пробігу на одному заряді досягає 110 км, а при використанні потужнішої електричної тяги цей показник може досягати 200 км.

Передбачувана початкова вартість моделі становитиме близько 170 тис. грн.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.