Українські дилери прозвітували, як вони “виживають” під час світової кризи напівпровідників

На сьогоднішній день, мабуть, вже нікого не здивуєш новиною про кризу всесвітнього автомобільного виробництва. У зв’язку з цим, багато експертів намагаються розібратися в ситуації, що склалася, і по можливості дати прогнози на подальші події, викликані нестачею електронних мікрочіпів.

Затримки в поставках електронних компонентів спостерігаються по всьому світовому ринку. Не виключенням є і Україна. З цієї причини фахівці з’ясували як йдуть справи в українських офіційних дилерів.

Ситуація у офіційних дилерів в Україні

Так, наприклад, офіційний постачальник автомобілів Skoda компанія “Єврокар” вдало справлялася з дефіцитом мікрочіпів і особливих проблем з продажами моделей чеського бренду не виникало, однак, зовсім недавно ситуація ускладнилася раптовим спалахом коронавірусу в країнах Азії, що викликало істотні проблеми. Таким чином, на сьогодні цілком очікувані проблеми з термінами поставок моделей Шкода.

Ще один відомий представник “АВТ Баварія Україна” також очікує проблеми з реалізацією автомобілів в Україні. За словами фахівців, тут очікуються затримки поставок аж до декількох місяців.

До цього списку можна сміливо додати офіційних представників таких компаній як Volkswagen, Renault і Porsche.

А ось представника японської марки Nissan, схоже, дана проблема торкнулася найменше. За запевненнями керівництва компанії, новий кросовер Qashqai очікується в обумовлений раніше час – до кінця поточного року.

Nissan Qashqai 2021
Nissan Qashqai 2021

Прогноз за цінами

Що ж прогнозів на найближче майбутнє щодо цін, то тут думки представників також різняться. Наприклад, Ніссан стверджує, що цінники на машини багато в чому визначаються курсом валюти і особливостями місцевого ринку. Хоча інші компанії повідомляють, що зростання цін на моделі цілком може бути і воно вже намічається.

Щодо кризи напівпровідників, то тут передбачити щось більш конкретно досить важко. За найоптимістичнішими прогнозами, ситуація з мікрочіпами може налагодитися вже в другій половині 2022 року, а в найгіршому випадку – в 2023-му.