Електромобілі в Європі все ще значно дорожче машин з ДВЗ

0 60

Експерти Jato порівняли ціни електромобілів і автівок з ДВЗ в Європі. У всіх країнах, крім однієї, за машини на електротязі просять більше, ніж за бензинові і дизельні аналоги.

Середня ціна на електромобіль в Європі становить 42 568 євро. При цьому автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння коштують в середньому 32 218 євро, повідомляється в дослідженні Jato.

Таким чином, середня ціна електромобіля в Європі зросла на 28% з 2012 року, коли такі машини коштували в середньому 33 292 євро.

Аналогічним чином йдуть справи з співвідношенням цін в США: там електромобілі дорожче в середньому приблизно в півтора рази (36 139 проти 24 866 євро за машини з ДВЗ).

У Китаї ситуація протилежна. У Піднебесній середня ціна на електромобілі становить 22 072 євро – на 1 669 євро менше, ніж в середньому доведеться викласти за машину з двигуном внутнішнього згорання.

Для порівняння, в 2011 році середня ціна електромобіля в Китаї становила 41 800 євро.

Зарядка для електрокару

Єдиною європейською країною, де за право володіти електромобілем не доводиться доплачувати, стала Норвегія. Електромобілі в скандинавській країні на 15% дешевше, ніж їх бензинові і дизельні аналоги (44 500 євро проти 53 000).

Характерно, що, на відміну від більшості країн, уряд Норвегії підвищує популярність машин не за допомогою споживчих субсидій, а через надання податкових пільг і розвиток інфраструктури зарядних станцій.

Найближче до Норвегії підібралися Швейцарія, де електромобілі в середньому на 7% дорожче, і Німеччина з різницею цін в 8%.

При цьому найбільше за електромобіль доведеться доплатити в Греції (115% до середньої ціни машини з ДВЗ), Бельгії (92%) та Словаччині (91%).

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.