У Норвегії хочуть ввести податок на електромобілі

0 363

На думку економістів, це знизить навантаження на бюджет.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) вважають, що уряду Норвегії слід оподаткувати дорогі електромобілі. Якщо таке рішення все-таки приймуть, стягувати їх будуть з власників Porsche, Jaguar, Mercedes-Benz, Audi і, звичайно, ж Tesla. На думку економістів, це знизить навантаження на бюджет і допоможе компенсувати частину витрат на стимулювання попиту на електрокари, пише Reuters.

Очікується, що наступним урядом країни буде введена диференційована система оподаткування дорогих електромобілів. Електричні транспортні засоби з ціною до 600 тисяч норвезьких крон (70 тисяч доларів США) не будуть обкладатися податком, але будь-яка сума понад цю цифри буде обкладатися податком в розмірі 25 відсотків.

Зараз покупці електромобілів в Норвегії звільнені від сплати всіх податків, передбачених для власників автомобілів з ДВЗ. І це позначається на продажах. У минулому році частка нових батарейних автівок склала 54 відсотки, що стало світовим рекордом.

Однак підтримка «зелених» ініціатив боляче б’є по бюджету Норвегії: в минулому році через них уряд недоотримав 19,2 мільярда норвезьких крон (2,3 мільярда доларів) у вигляді податків.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.