В Українців пропадають ковпачки з ніпелів – хто цим займається і чи можна вберегти автомобіль

0 61

Сучасне покоління у виправдання своїх вчинків почало посилатися на людей, які ведуть активне життя в соціальних мережах. На цьому тлі почали виникати різні спільноти і окремі соціальні мережі. Дивитися чужі ролики і активно стежити за публікаціями медійних особистостей – не злочин. Однак, це законно до тих пір, поки не будуть порушені права інших людей.

Ще на початку літа в популярній соціальній мережі TikTok зародився незвичайний тренд, який швидко переріс у величезні масштаби.

Користувачі мережі почали масово скручувати ковпачки з автомобільних колісних ніпелів і ділитися своїми подвигами в інтернеті. Аналіз показав, що найчастіше подібні дії вчиняють підлітки у віці від 10 до 14 років. Автомобілісти, права яких порушені прямим чином, поки не знають, як реагувати на таке явище і чи можна убезпечити себе і свій транспортний засіб.

Практика показала, що найчастіше під приціл малолітніх тіктокерів потрапляють ексклюзивні і дорогі автомобілі, оскільки саме тут можна зняти рідкісні ковпачки. У мережі активно хваляться незвичайними знахідками з металу або з підсвічуванням. Деякі елементи можуть оснащуватися датчиками температури і тиску – вони вважаються найдорожчими в рейтингу. Але є і такі діти, які женуться не за якістю, а за кількістю, тому від крадіжки не застраховані навіть власники бюджетних автомобілів, на колесах яких встановлені пластмасові заглушки.


Найпростіші заглушки, які виготовлені з пластику, називаються дефолтом

Відео з процесом викрадення ковпачків збирають в соціальних мережах багатомільйонні перегляди. Дивний челендж всього за кілька місяців зумів набрати обертів і навіть породив серед молоді власний сленг. Наприклад, крадіжку ковпачків між собою називають крутсом. Найпростіші заглушки, які виготовлені з пластику, називаються дефолтом.

В інших соціальних мережах можна знайти аналогічні ролики, але на них юні фахівці проводять цілий інструктаж, в якому розповідають про ранжування і цінність різних ковпачків ніпелів. Вони ж дають поради щодо способів їх реалізації. Крадені вироби швидко з’являються на сайтах оголошень або продаються в пункті шиномонтажу. Особливо заповзятливі молоді люди навіть вимагають від власника викуп за повернення ковпачків.

Якщо навіть злодюжку вдасться зловити, стягнути з нього збитки не вийде, а ось часу буде витрачено досить

Якщо ж розглядати питання, що стосується захисту від подібних випадків, однозначної відповіді знайти не вийде. В даному випадку не допоможе ні стоянка, ні гараж, ні система проти викрадення авто. Варто залишити машину на стоянці на 5 хвилин, і малолітні хулігани одразу скрутять дорогі вироби. Нещодавно на ринку почали з’являтися ковпачки зі спеціальними болтиками під невеликий шестигранник, але кмітливі хулігани навчилися скручувати і його.

Якщо навіть злодюжку вдасться зловити, стягнути з нього збитки не вийде, а ось часу буде витрачено достатньо. Максимум, що зможе зробити потерпілий – поспілкуватися з батьками і пояснити ситуацію.

Підсумок.

На початку цього літа в соціальних мережах з’явився новий тренд – скручування ковпачків ніпелів з автомобілів. Подібними діями займаються діти у віці 10 – 14 років. На превеликий жаль, автомобілісти не можуть захистити себе від крадіжки.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.