Українці зможуть розмитнювати автомобілі через “Дію”

0 70

Коли документ вступить в силу і як в майбутньому можна буде оформити “евробляху” онлайн?

Автомобілі на іноземній реєстрації вже в 2021 році можна буде розмитнити в електронному режимі. Кабінет міністрів України розгляне постанову “Про реалізацію експериментального проекту по митному оформленню окремих транспортних засобів”. Вона покликана допомогти оформляти транспорт в режимі онлайн, прискорюючи процедуру.

Avtosota розібралася, коли документ вступить в силу і як в майбутньому можна буде оформити “євробляху” онлайн.

Що пропонують

У документі зазначено, що з 2 грудня 2021 року по 31 серпня 2023 року здійснюватиметься експериментальний проект. Він стосуватиметься транспортних засобів, які класифікуються за товарною позицією 8703. Це торкнеться автомобілів, автобуси, самохідних машин, мотоциклів, причепів, мотоколясок та мопедів.

Координатором проекту виступає Міністерство цифровий трансформації. Разом з Державною митною службою вони повинні забезпечити електронну інформаційну взаємодію між Єдиною автоматизованою інформаційною системою митних органів і Єдиним веб-порталом електронних послуг.

Мінфін та Держмитслужба протягом місяця після набрання чинності постановою повинні будуть відкрити в Казначейській службі рахунок, на який будуть надходити митні платежі. Мінціфри зобов’язана забезпечити технічну можливість подачі документів для митного оформлення, в тому числі за допомогою додатка “Дія”.

Відзначимо, що сьогодні оформлення транспортного засобу на іноземній реєстрації передбачає заповнення фізичними і юридичними особами попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття або митної декларації в письмовій формі. Даний проект же передбачає надання митної декларації в усній формі.

Для оформлення ТЗ необхідні реєстраційний (технічний) документ, а також документ, що підтверджує особу, та ідентифікаційний код. Ці документи можна буде подати в електронній формі, в тому числі за допомогою додатка “Дія”.

Митні платежі будуть зараховані в автоматичному режимі. Оплатити їх можна буде через банк або платіжні системи протягом 10 днів. Після цього можна буде завершити оформлення ввезеного ТЗ в автоматичному режимі.

Що зараз

До 10 листопада 2021 року триває пільговий період розмитнення “євроблях”. В учасників АТО / ООС є ще 90 додаткових днів на пільги. За перевищення терміну ввезення автомобілів передбачені штрафи до 170 тисяч грн або конфіскація ТЗ.

У червні 2021 року набув чинності закон, який передбачає, що протягом 180 днів фізособи звільняються від відповідальності за порушення термінів. Умовою звільнення є сплата 8500 грн і митне оформлення / вивезення автомобіля за кордон. Від штрафів звільняється тільки той транспорт, який знаходився в Україні до 31 грудня 2020 року.

розмитнення

Глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що це останній пільговий період для “євробляхерів”. За літо пільгами встигли скористатися 30 тис. українців.

“Це останнє пільгове розмитнення. Без варіантів. Люди, які продають вам автомобілі, ввезені після 01.01.2021 р – шахраї. Женіть їх геть. Також прошу Національну поліцію почати перевірку автомобілів на єврономерах з метою виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які використовують такі транспортні засоби”, – заявляв Гетманцев.

Сума акцизного податку при розмитненні “євроблях” залежить від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна, але не залежить від його вартості. Як правило, розмитнення більшості легкових авто не перевищує 1000 євро.

У Раді також зареєстрований законопроект №6044, хоча його текст ще не опублікований. У ньому передбачена можливість розмитнення під час пільгового періоду автомобілів на іноземній реєстрації, які в’їжджали в Україну з РФ. Зараз митниця відмовляється оформляти такі машини. В результаті близько 150 тис. українців не можуть легалізувати свої авто.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.