В Україні впали ставки по автокредитах в 1,5-2 рази: банкіри пояснили причину

0 350

Зараз взяти кредит на новий автомобіль вигідно як ніколи.

Цього року українські банки здійснили максимальне зниження ставок по автокредитах і в деяких випадках вони досягли рекордних 0,01% річних. На ринку кредитування вже заговорили про те, що такі показники є найнижчими за останній час і саме вони спричинили за собою зростання попиту на нові авто.

Як розповідає глава відділу фінансових послуг компанії Stellantis Україна Катерина Тарасенко (представляє бренди Peugeot, Citroen, DS Automobiles і Opel), деякі банки вже знизили свої відсоткові ставки по кредитах на авто в 1,5-2 рази.

Наприклад, якщо на початку 2019 року “Креді Агріколь Банк” виставляв ставки на рівні 14,15%, то зараз його пропозиція складає вже 8,99%. В “Кредобанку” ставка впала з 13,49 до 6,99%.

За словами директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерії Малахової, з початку року ними було видано автокредитів на суму 2,5 млрд грн, що перевищило минулорічний показник за такий самий період часу в два рази.

“Останнє зниження ставок по кредитах на авто ми здійснили в січні поточного року. У той же час у банку понад 500 партнерів серед дилерських центрів і автосалонів, і саме розроблені спільно з ними партнерські програми дозволили нам пропонувати клієнтам вигідні умови і доступні процентні ставки”.

Малахова також уточнила, що більш низька облікова ставки НБУ на початку року також помітно вплинула на розмір кредитних ставок. Однак їх подальше коливання буде залежати і від ряду інших факторів, які в комплексі вплинуть на зниження або збільшення кредитних ставок для клієнтів.

“Серед них – вартість ресурсів, рівень конкуренції серед банків на ринку і темпи відновлення економіки після кризового 2020 го року”, – повідомила директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанк.

Проте найближчим часом зміни ставок по автокредитах для своїх клієнтів Ощадбанк не планує.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.