Стало зрозуміло, чому в Україні суттєво зростуть ціни на електрокари

0 728

Ціни на літій відновилися в першому півріччі 2021-го року.

У поточному році продажі електромобілів у світі в порівнянні з 2020 роком зростуть на 44%, до 4,6 мільйонів одиниць. Попит на такі транспортні засоби сприяє відновленню цін на літій – метал для виробництва електромобільних акумуляторів.

Про це свідчить прогноз в піврічній звітності Bacanora Lithium (Великобританія), пише GreenDeal.

Фахівці впевнені, що попит на літій в 2021-2023 роках також буде рости, але сукупними середньорічними темпами на 30%.

У прогнозі зазначено, що глобальний попит на даний метал збільшиться до 452 тис. тон еквівалента карбонату літію (LCE) в 2021 році, до 675 тис. тон – в 2023 році. А в 2020 році показник становив 305 тис. тон.

Аналітики німецької Statista кажуть, що попит на літій до 2030 року збільшиться в 14 разів (досягне 1,8 млн тон на рік).

Електрокар

За їх даними, в минулому році і в першій половині поточного року ціни на даний метал відновилися, а пояснюється це зростанням попиту.

До початку минулого року ціни впали через зменшення попиту – позначилося введення локдаунів і Covid-обмежень на виробництвах. Проте, протягом року прайс на літій почав відновлюватися і продовжив цей тренд на початку поточного року.

Раніше Avtosota повідомляла, що в першому півріччі 2021-го в усьому світі було продано 2,6 млн нових автомобілів на електротязі або гібридних електрокарів. Це на 160% більше, ніж в першому півріччі 2020 року. У той час як загальний світовий автомобільний ринок зріс лише на 26%, продажі автівок як і раніше нижче докарантинного рівня.

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.