Експерти назвали прості способи зробити розетку на 220В в будь-якому автомобілі

0 141

Напруга 220 Вольт – основний стандарт мереж в Україні. Побутова техніка розрахована на це значення і тільки при ньому гарантується її нормальна працездатність. Напруга в бортовій мережі автомобіля становить всього 12 Вольт, що не дозволяє, наприклад, швидко зарядити ноутбук або скористатися феном. У далеких подорожах це може стати справжньою проблемою, тому водії знайшли способи виходу із ситуації.

Зараз розетку на 220 Вольт можна встановити майже в будь-який автомобіль. Подібний пристрій пропонують в якості опції або в певних комплектаціях машини. Проте, більшість автомобілів не оснащені пристосуванням, і, при необхідності, його доводиться монтувати самостійно. Справитися із завданням можна різними способами.

Для початку рекомендуємо вивчити комплектації вашого автомобіля і визначити можливу наявність розетки на 220 Вольт в інших версіях оснащення. Якщо на машину встановлювали подібний пристрій, то можна пошукати його на авторозбірці і встановити в свою машину. Такий підхід дозволяє уникнути “колгоспу”.

Багато автомобілістів використовують старі джерела безперебійного живлення (ДБЖ) для встановлення розетки на 220В. За допомогою зарядного пристрою виводять провід на прикурювач. З іншого боку виводиться розетка, яка видає потрібну напругу. Однак, у цього способу є цілий ряд недоліків.

ДБЖ – масивний пристрій, який займає багато місця в салоні автомобіля. Оптимально підключати його не через прикурювач, а безпосередньо до акумулятора. В цілому подібне рішення не можна назвати безпечним, перед його використанням слід ретельно підрахувати всі параметри і визначити характеристики використовуваних проводів. Далеко не всім автолюбителям вдається домогтися заповітних 220 через втрати, але отримати 180-200В цілком реально.

У спеціалізованих магазинах продаються автомобільні інвертори. Пристрої перетворять 12В в 220В, що дозволяє використовувати звичайну побутову техніку. Сучасні прилади оснащені захистами від розряду, що дозволяє уникнути виснаження ресурсу акумулятора. У порівнянні з ДБЖ, якісні інвертори безпечніші і мають менші розміри.

Інвертор, що видає потужність до 300 Ватт, можна використовувати через прикурювач автомобіля. В іншому випадку, пристрій потрібно підключати безпосередньо до акумуляторної батареї. Інвертор вважається універсальним засобом, що дозволяє безпечно отримати розетку на 220В в будь-якому автомобілі.

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.