Стало відомо, коли в Україні повністю заборонять бензинові та дизельні авто

3 4 327

Мінінфраструктури ініціює повне переведення України на електромобілі.

В Україні хочуть ввести поетапну заборону на ввезення і першу реєстрацію автомобілів з дизельними і бензиновими двигунами внутрішнього згоряння, в тому числі вироблених в Україні. Відповідний проект закону опублікований на сайті Міністерства інфраструктури.

Так, з 1 січня 2027 року документ вводить заборону на старі дизельні автомобілі. А з 1 січня 2030 року – на нові дизельні, а також на нові і вживані бензинові авто.

Заборона не поширюватиметься на такі машини:

 • автомобілі для військових;
 • для фермерських господарств за умови їх використання за межами автомобільних доріг загального користування;
 • автомобілі, які дістаються у спадок;
 • виготовлені до 1 січня 1981 року.

Документ розроблений з метою реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Транспортна політика останнього поставила завдання скоротити вдвічі використання автівок, що забруднюють навколишнє середовище.

Прогнозується, що проект закону стимулює використання в країні екологічного транспорту, його частка до 2030 року має становити 75%. А до 2050 року від бензинових і дизельних машин українці зовсім повинні відмовитися.

Електрокар

Автори проекту зазначають, що після повної відмови від авто з двигунами внутрішнього згоряння припиниться викид в атмосферу ряду шкідливих речовин, серед яких – діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, метан та інші. Об’єм викидів парникових газів у повітря може зменшитися до 60% рівня 1990 року.

Крім того, зникне потреба в споживанні бензину і дизельного палива, що зменшить використання природних ресурсів (нафти, газу) і матиме позитивний вплив на зменшення залежності України від російської федерації.

Нагадаємо, що за шість років українці купили всього 27 732 електричних автомобіля. У той же час на вторинному ринку люди купують близько 66 тис. машин з ДВЗ за один місяць.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News
3 Комментарі
 1. Генадій говорить

  Во, ідіоти!

 2. Пиздець говорить

  Хто заборонить ?! Оце лайно що при владі ?! Їх скоро нахуй всіх перестріляють, а саме чиновників які були і є, олігархів, прихвостнів та всі їхні сім’ї нахуй винищити і в загальну яму під назвою – МЕРЗОТА !!!

 3. Валерій говорить

  Що за дебілізм? Треба гібриди робити, а не на тупу електрику переводити. Нехай спершу нормальні машини зроблять, щоб без підзарядки хоча б з Києва до Карпат доїхати, а не заряджатися через кожних 200-300 км і втрачати час. Яка екологія? А те що теплові ТЕЦ виготовляють електроенергію шкодячи довкіллю це нормально? Чи при виготовленні акумуляторів і їхньої утилізації? А ціна яка велика. Це неоправдано завищена ціна на такий вид транспорту. Крім того, тепер не нафтофі магнати будуть, а електричні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.