Експерти розповіли, як купити новий автомобіль без нав’язаних опцій дилером

0 110

У сучасних реаліях покупка нового автомобіля може стати причиною головного болю. Потенційні покупці, які побачили конкретну ціну на сайті виробника, дивуються цифрам, які озвучують співробітники офіційних дилерів. Купити машину без нав’язаних додаткових опцій стало практично неможливо, але існує кілька способів уникнути зайвих грошових витрат.

Буквально кілька років тому в покупців нових автомобілів була можливість торгуватися і отримувати значну знижку. Багато жителів малих населених пунктів спеціально відправлялися у великі міста, де конкуренція між дилерами дозволяла отримати найбільш вигідні умови. З приходом кризи ситуація в корені змінилася – тепер компанії відмовляються продавати нові автомобілі без нав’язаних товарів і послуг.

Уникнути покарання з боку законодавства дилерам дозволяє ряд хитрощів. Багато з них пропонують автомобілі за попереднім замовленням, посилаючись на те, що наявні екземпляри вже кимось заброньовані. Озвучені терміни очікування становлять близько року, при цьому, покупець повинен буде внести передоплату, а в подальшому вартість може збільшитися. На такі умови не готова піти переважна більшість клієнтів.

Переплата за нав’язані опції може досягати 30% від базової вартості автомобіля. Покупцям продають килимки, багажники на дах, сітки радіатора, сигналізацію та інші вироби значно дорожче їх ціни в звичайному магазині. Сума стає непідйомною, тому багато клієнтів змушені відмовлятися від угоди.

Как безопасно купить авто

Спеціально для бажаючих заощадити ми пропонуємо три способи уникнути нав’язаних товарів і послуг.

1. Зараз ряд компаній пропонує можливість купити автомобіль в інтернет-шоурумі, практично безпосередньо від виробника. Особисто нам вже доводилося бачити подібні сервіси у Hyundai і Renault, а з часом все більше марок будуть розвивати технологію на території Східної Європи. Екземпляри, які є в наявності, відображаються на сайті, хто бажає купити машину вносить передоплату протягом встановленого часу для бронювання.

Однак, у онлайн-шоурумів є і свої мінуси. Попит на нові автомобілі досить великий, тому потенційному покупцеві доведеться годинами сидіти на сайті і оновлювати сторінку в очікуванні відповідного зразка.

Відомі випадки, коли люди витрачали кілька ночей, щоб забронювати одну машину. Забирати автомобіль доведеться у одного з офіційних дилерів, але розраховувати на звичні бантики і хлопавки не варто. Онлайн-шоуруми віднімають частину потенційного прибутку у посередників, тому співробітники компаній навряд чи будуть радо ставитися до клієнта онлайн-шоуруму.

2. Ще один спосіб купити новий автомобіль без нав’язаних опцій – пошук “чесного” дилера. Попит на автівки поступово спадає, тому деякі компанії вже відмовляються від загальноприйнятої практики з “допами”. Певну роль відіграють представництва марок в країні, які не рекомендують або зовсім забороняють дилерам нав’язувати товари. Таким чином вони намагаються захопити певну частину ринку.

Тест-драйв

Зараз купити нову машину без додаткових опцій можна, але, в основному, у офіційних дилерів не найбільш популярних в країні марок. Проте, до деяких варіантів можна придивитися, адже на вигляд висока ціна може виявитися вигідною за рахунок відсутності нав’язаних товарів.

3. Серед автолюбителів став популярним ще один спосіб, що дозволяє уникнути зайвих витрат. Покупці погоджуються на нав’язані опції (килимки, відеореєстратори, фаркопи і т.д.), оплачують автомобіль, після чого повертають непотрібні товари в 14-денний термін, як це дозволяє робити закон. Однак, за такою логікою не вийде повернути системи, які передбачають складне встановлення, наприклад, систему сигналізації.

Крім того, багато дилерів стали захищатися від повернень шляхом включення нових пунктів в договори. Компанії прописують, що в разі відмови від додаткових опцій протягом 14 днів, новий власник буде зобов’язаний здати автомобіль назад. Якщо ж дилер не пішов на такі хитрощі, то у покупця є законне право відмовитися від непотрібних товарів за умови збереження ними первісного вигляду.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.