Власники яких моделей автомобілів найчастіше порушують ПДР в Україні

0 226

На першій сходинці антирейтингу Audi S3: у 9 з 10 машин є в історії штрафи. Це в півтори рази більше, ніж у базових Audi A3.

Експерти з’ясували, власники яких моделей частіше отримують штрафи, які порушення правил дорожнього руху найпоширеніші і де в Україні найбільше порушників. Дослідження провела компанія Autolist.

На яких авто порушують

Найчастіше порушують ПДР власники «заряджених» і потужних автомобілів. Так, частка Audi S3, в історії яких є штрафи, становить 86% від загального числа зареєстрованих автомобілів цієї моделі.

Трохи рідше скоюють правопорушення власники спортивних Opel Astra OPC та Renault Megane RS – 81% і 80% відповідно, а також автомобілів преміум-класу – Mercedes-AMG A-класу (80%) і BMW M2 (79%).

Серед бюджетних автомобілів частіше за інших порушують власники Skoda Rapid (49%), Kia Rio (48%), Dacia Logan і Daewoo Lanos (по 47%). В середньому ціновому сегменті найбільше провинилися серед власників Skoda Kodiaq (54%) і Karoq (53%), Renault Arkana (48%) і Skoda Octavia (48%).

Де порушують

Найбільше порушників проживає в Одеській області: майже у 70% машин, виставлених на продаж цього року, є порушення ПДР в історії. Причому середній розмір штрафу тут майже найвищий по країні, а кожен оштрафований автомобіль попадався на порушеннях в середньому по 4 рази.

Добре йдуть справи в Рівненській та Сумській областях: на машинах, які продавалися в цих районах, штрафів не було взагалі. Невелика частка автомобілів з штрафами в Харківській (10%) і Львівській (21%) областях.

Злісні порушники

Таких найбільше в столиці. Наприклад, один власник Infiniti QX80 набрав з початку року 108 штрафів на 140 тисяч гривень. В історії іншого столичного автомобіля – BMW M8 – зафіксовано 80 штрафів на 120 тисяч. Третє місце – за Rolls-Royce Cullinan: 62 штрафи на 50 тисяч гривень. Серед машин середнього класу антирекорд зафіксований за київським Volkswagen Golf: 35 порушень, власнику довелося заплатити трохи більше 40 тисяч гривень.

Найпоширеніші порушення

Найчастіше це перевищення швидкості: такі штрафи становлять більше 80% всіх знайдених в звітах продажів автомобілів. «Листи щастя» за швидкість водії отримують в 10 разів частіше, ніж, наприклад, за невиконання вимог дорожньої розмітки або знаків, хоча це друге «за популярністю» порушення ПДР.

Час від часу автомобілісти виїжджають за стоп-лінію (1,8%), порушують правила розташування на проїжджій частині і їздять по узбіччях (1,4%), ігнорують червоний (0,8%).

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.