Експерти розповіли, як знизити витрату палива на автомобілі

0 281

Розповімо про прості і доступні кожному водієві способи економії пального в поїздках на машині.

Ви глибоко помиляєтеся, якщо думаєте, що питанням «як знизити витрату палива автомобіля?» спантеличені тільки автовиробники і лише в останні 10-15 років, впроваджуючи різні системи на кшталт старт / стоп, відключення половини циліндрів або впроваджуючи гібридні технології.

Про те, щоб улюблена «ластівка» стримала апетит і споживала менше пального, замислювалися ще наші діди. І, треба сказати, їм вдавалося домагатися вражаючих результатів. Сьогодні поділимося найвідомішими, ефективними і безпечними способами економії палива.

Поміняйте стиль водіння

Якщо витрата палива вам здається занадто великою, придивіться до того, як ви керуєте автівкою. Фіни підрахували, що неекономічний стиль їзди призводить до перевитрати палива до 300 л на рік. Чим частіше і більше ви прискорюєтеся, продавлюючи праву педаль, а також уповільнює або гальмуєте, тим вище витрата буде на тріп-комп’ютері автомобіля.

Відповідь на питання «який стиль водіння забезпечить найменшу витрату палива?» досить простий. По можливості рухайтеся плавно, намагаючись зберігати швидкість без зайвого педалювання. Менше різких прискорень і непотрібних гальмувань з уповільненнями. До світлофора краще не поспішаючи підкочуватися на передачі, ніж гнати до останнього, а потім гальмувати перед стоп-лінією, не встигнувши проскочити на зелений.

На машинах з механікою намагайтеся не розкручувати двигун до червоної зони тахометра і частіше перемикайтеся на підвищену передачу. Найменшої витрати палива можна досягти на четвертій чи п’ятій передачі при швидкості близько 70 км / г. На автомобілях з автоматом намагайтеся плавніше натискати на педаль газу.

Слідкуйте за станом машини

Автомобіль з несправним двигуном, коробкою, а також іншими вузлами і деталями, які впливають на їзду і вимагають ремонту, буде споживати більше палива. Тому не варто економити на його регулярному обслуговуванні. Варто зауважити, що тиск в шинах в ідеалі потрібно перевіряти перед кожною поїздкою. Як відомо, рух навіть з одним спущеним колесом підвищує витрату палива і погіршує керованість.

Як правильно качати шини зимою

Зниження тиску в шинах на 0,5 атм призводить до перевитрати палива близько 6 л на рік. А якщо вчасно не відрегулювати розвал-сходження, то за 12 місяців автомобіль може витратити на 60 л пального більше, ніж треба. Так що за чистотою масел і свічок необхідно стежити. Кожен з цих компонентів вносить свою лепту в підсумкове значення середньої витрати палива.

Скиньте вагу і закрийте вікна

Як відомо, аеродинаміка на великих швидкостях погіршується навіть при повному обсязі відкритих вікнах. Вони діють як парашути, створюючи додатковий опір, на подолання якого машині потрібно більше енергії, одержуваної від спалювання палива в двигуні. Куди ефективніше охолоджувати салон за допомогою кондиціонера. Хоча і його краще включати тільки в разі потреби, адже під час роботи кліматичної установки витрата збільшується на 1-2 л / 100 км.

А ще варто пам’ятати, що середня витрата палива машини тим вище, чим вона важча. Тому не варто кожен день на роботу возити з собою в багажнику сезонний комплект шин або купу похідного спорядження. Вийміть все зайве і непотрібне з салону, вантажного відсіку і залиште це вдома, на дачі або в гаражі. А ще зніміть з даху додатковий бокс-багажник. Він не тільки ускладнює автомобіль, але, як і відкриті вікна, шкодить аеродинаміці.

Як зменшити витрату палива по дрібницях

Є й інші аспекти в експлуатації машини, які можуть як знизити витрату пального, так і навпаки. Наприклад, сприяє підвищенню економічності правильний вибір моторної оливи. Використовуючи синтетику або напівсинтетику, яка зменшує тертя деталей агрегату, можна заощадити за рік до 80 л бензину.

Та й скоротивши час прогріву взимку, ви теж вбережете себе від підвищеної витрати. Якщо автомобіль ночує в опалювальному гаражі або паркінгу, то і на прогрів зранку йому потрібно куди менше часу. Деякі досвідчені водії заощаджують пальне на трасі, примостившись за фурою, яка за них бореться з опором повітря. Але для максимального ефекту потрібно їхати в 3-5 м за вантажівкою, а це вимагає навичок, уважності та зосередженості.

Міфи про економічність

Поряд з слушними порадами, що дозволяють домогтися реального зниження витрати, існують і нічим не підкріплені міфи. Наприклад, чим швидше їдеш, тим менше витрата палива. На ділі це не так, і при русі на максимальних швидкостях ви можете заощадити тільки час, а не пальне. Адже найбільш економічний режим для машини – 70-90 км / год. А коли їдеш дуже швидко або надто повільно, навпаки, більше витрачаєш бензину або солярки.

Багато хто задається питанням «чи зменшиться витрата палива після видалення каталізатора?». Справний каталізатор по суті не збільшує витрату палива, а ось забитий – запросто може. І якщо в сервісі вам просто видалять або проб’ють цей потребуючий заміни вузол, то витрата може прийти в норму, але не суттєво впасти в порівнянні з паспортними значеннями. А якщо при цьому майстри не відкалібрують роботу лямбда-зондів в системі випуску, то споживання палива може ще більше зрости навіть без каталізатора.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.