Українці скуповують автомобілі, розраховуючи заробити на їх здачі в оренду від 18% річних

0 1 055

На ринку таксі не вистачає автівок, тому водії готові платити за оренду по 10-15 тисяч на місяць.
Українці, які шукають спосіб вкладення грошей, знайшли нову “золоту жилу”.

На ринку зараз активно розкручується схема так званих “інвестиційних авто” – людям пропонують здавати машини “в управління” під рекордну прибутковість – до 18-20% річних або навіть більше. Деякі посередники обіцяють взагалі до 50-100% річних.

Ці авто пішли на ринок таксі або в прокат, де зараз спостерігається дефіцит техніки. Багато українців здають не лише свої власні авто, а й спеціально купують під оренду нові машини.

Як розповідають ріелтори, інвестиції в автомобілі вже навіть перебивають інший традиційно популярний спосіб вкладення коштів – придбання квартири під здачу в оренду. Тим більше, що по оренді житла намітилися проблеми – ціни на квартири і ремонти ростуть набагато швидше, ніж орендні ставки. У підсумку, якщо ще недавно квартиру можна було відбити за 8-10 років, то тепер терміни виросли до 10-13 років, – розповіла керівник агентства Best & Seller Ірина Луханіна.

Спеціаліст з нерухомості міжнародної мережі RE / MAX Михайло Артюхов зазначає, що з квартирного бізнесу гроші вже почали перетікати в автомобільний.

Особливо активно до можливості заробляти на машинах придивляються ті, у кого на руках відносно невеликі суми – до 20 тисяч доларів. За ці гроші можна купити смарт-квартиру в розтермінування. Але потрібно ще вкластися в ремонт, після чого житло реально здавати за 10-12 тисяч гривень на місяць. Але за 20 тисяч доларів реально придбати 2-3 старих авто і отримувати з оренди кожного по 10 тисяч гривень на місяць, а то і більше.

Ця тенденція стала однією з причин буму автопродажів, який зараз спостерігається в Україні. У липні практично у всіх сегментах вітчизняного авторинку було зафіксовано рекорди. Наприклад, нових легкових авто реалізували майже 10 тисяч штук, що стало кращим результатом за останні 7 років. На ринку старих машин взагалі ажіотаж. Якщо в червні першу реєстрацію отримало близько 36 тисяч авто, то в липні – під 60 тисяч. Правда, багато в чому такі показники забезпечило пільгове розмитнення євроблях, яка йде повним ходом, але свою лепту внесли й “інвестори”. Тим більше, що під оренду вони скуповують в першу чергу вживані іномарки.

Втім, як каже керівник Autoconsulting Олег Омельницький, прибутковість на автомобілях висока тільки в ідеалі. Але на практиці є багато нюансів, які можуть її різко знизити, а то і увігнати власника машини в збитки.

Команда порталу Avtosota спробувала розібратися як працює схема інвестиційних автомобілів, і скільки на ній можна заробити.

Гроші з коліс

Варто відзначити, що здача автомобіля в оренду – бізнес в Україні далеко не новий. І раніше на ринку була маса пропозицій для власників машин. Скажімо, можна було здати транспорт в оренду таксистам або підприємцям, які займаються доставкою різних товарів.

За такою схемою автовласник віддавав свою машину за дорученням, договором або взагалі під “чесне слово”, а орендар зобов’язався щомісяця платити фіксовану суму, як правило, 5-7 тисяч гривень на місяць. Витрати на ремонт, страхування тощо обмовлялися окремо.

Але багато на цьому бізнесі встигли обпектися.

Наш знайомий здавав мікроавтобуси під розвезення води. В результаті отримав масу проблем – щомісяця бігав за орендарями, щоб вибити з них плату. В результаті зарікся не втрапляти у схожі проекти.

Але останнім часом цей бізнес отримав “друге життя”. На ринок масово вийшли посередники – фірми, які пропонують взяти ваш автомобіль в управління.

Багато зараз вкладаються в так звані “інвестиційні автомобілі” – віддають машини “в управління”. Вони обіцяють допомогу на всіх етапах – від покупки авто спеціально під “інвестицію” до його дообладнання (скажімо, установки навігації), техобслуговування, контролю за орендарями та отримання грошей. Також посередники пропонують гарантії. Нібито, беруть на себе всі ризики, страхують авто і т.д.

Скажімо, в компанії South Park кажуть, що, вклавши від 9 тисяч доларів, людина може розраховувати на пасивний дохід до 30-50% річних.

“Ми беремо на себе процес придбання авто, пошук орендаря, є своє СТО, де регулярно проводяться техогляди і ремонт”, – заявляють в компанії.

Наводиться такий приклад: якщо інвестор вкладе 220 тисяч гривень в авто, він може отримувати з оренди не менше 10 тисяч гривень. Тут же пропонуються автомобілі під інвестицію, наприклад, Volkswagen Polo, Peugeot 301, Hyndai Accent 2017-2018 року випуску. Автомобілі йдуть під таксі. У компанії заявляють, що працюють з Uber, Bolt та ін.

Правда, в компанії Uber заявляють, що вони не мають прямого відношення до здачі авто в оренду. Водії співпрацюють з фірмами безпосередньо.

У Bolt рекламують можливість заробити на авто на офіційному сайті. Якщо у вас є “зайвий” автомобіль, пропонується зареєструватися як “власник автопарку” і здавати машини водіям.

У компанії Top Rent нам розповіли, що пасивний дохід від здачі в оренду автомобіля економ-класу може скласти від 300 до 600 доларів на місяць, середнього класу – від 500 до 800, бізнес-класу – від 600 до 1000, преміального – від 1000 до 4500. На позашляховиках можна заробляти від 800 до 4,5 тисяч на місяць, на мінівенах – від 900 до 1,5 тисяч доларів.

“З власником авто укладається договір, в якому прописуються всі умови. Отриманий дохід розподіляється в пропорції 70 на 30. Страховку і техобслуговування бере на себе власник, ми забезпечуємо здачу в оренду і контроль оплат. Авто йдуть під прокат, не для служб таксі. В договорі окремим пунктом прописується, що в таксі автомобілі не працюють”, – відзначають в Top Rent.

Але в компанії говорять, що беруть в оренду не всі автомобілі.

Вимоги – вік не старше 3-4 років, чистий і акуратний салон, технічна справність, юридична “чистота” авто (наприклад, воно не повинно бути в заставі).

Такі ж умови – розподілу доходу 70 на 30 і високі заробітки – від 400 до 6 тисяч доларів на місяць в залежності від класу авто – пропонують в компанії BIS, яка спеціалізується на прокаті машин з водіями або без.

Бере авто під “пасивний дохід” також компанія Getmancar, що спеціалізується на каршерінгу. Вони беруть за свої послуги 20% від оренди авто, але натомість обіцяють забезпечити завантаження машини (тобто, заробіток), оформлення документів і передачу їх в страхову службу в разі ДТП, “вирішення всіх питань з користувачем” та інше.

Але беруть не всі авто – приймаються машини не старше 5 років з пробігом не більше 100 тисяч кілометрів, також є додаткова перевірка на СТО. Власник повинен за свої кошти купувати страховку, надати комплект гуми по сезону, оплатити обладнання для каршерінга і т.д.

По автомобілю економ-класу обіцяють заробіток $ 400-800 на місяць, тобто, $ 4,8-9,6 тисяч в рік. Якщо врахувати, що б / у машина такого класу віком до 5 років коштує близько 10 тисяч доларів, виходить прибутковість до 50-100%.

Але потрібно додатково вкласти 10 тисяч гривень в покупку устаткування, близько 1 тисячі на страховку ОСАЦВ (ОСАГО), 5% від вартості авто на КАСКО (що у випадку з авто за 10 тисяч доларів складе 500 доларів).

В результаті заявлена ​​прибутковість може зменшиться наполовину. При цьому все одно залишається досить високою.

Плюс-мінус схожі умови пропонують ще кілька десятків фірм. Середня по ринку прибутковість, яку обіцяють посередники – 18-30% річних і більше. І головне, на чому акцентують увагу фірми – вам не доведеться ламати голову, кому здати авто в оренду і як потім вибити гроші. Також обіцяють стежити за завантаженням авто і технічним станом, надаючи докладні звіти. При цьому – ремонти деякі пропонують за свій рахунок, деякі за ваш, хоча по за підсумком, як кажуть автовласники, практично завжди виходить за ваш рахунок, в кращому випадку – у складчину або на СТО посередника з нібито “низькими” цінами.

“Купують під оренду відразу по п’ять машин”

Ідея купити недороге авто і заробляти на ньому багатьом українцям подобається. Як кажуть в спеціалізованих фірмах, нестачі в бажаючих інвестувати в авто зараз немає, більше того, останнім часом попит виріс, щонайменше, на 20%. Деякі купують зразу по 2-3 машини і більше, розраховуючи вкласти 20-30 тисяч доларів і щомісяця отримувати не менше 1,5 тисячі доходу, що дозволить відбити вкладення менш ніж за 2 роки.

“Інвестори”, які свого часу спровокували бум на ринку житла і зростання цін на нього, вже впливають на тенденції на автомобільному ринку.

Продажі машин в останні місяці тримаються на рекордних позначках, особливо на ринку вживаних автівок. Першу реєстрацію проходить по 30-40 тисяч старих іномарок в місяць. Причому, бум спостерігається практично в усіх напрямках – активно везуть авто з Європи, США, Південній Кореї та ін.

Автомобілі в ціновій категорії до 10 тисяч взагалі йдуть як гарячі пиріжки. Їх бронюють ще до пригону в Україні. Беруть і для себе, і під оренду. Особливо під оренду котируються авто з Південної Кореї, які спочатку йдуть на газовому обладнанні. Є замовлення відразу на 5-10 таких авто одного класу. Підвищений попит уже вдарив по цінам – машини економ-класу, особливо з невеликим пробігом і в хорошому стані подорожчали за останні 2-3 місяці, мінімум, на тисячу доларів.

На ринку нових авто, за словами Олега Омельницького, також бум. У липні було продано 9,8 тисяч авто, що є рекордом з 2014 року. Це при тому, що на інших ринках, зокрема, в Німеччині, продажі пішли на спад. На піку популярності – також автомобілі економ-класу. Скажімо, продажі Renault в липні виросли майже на 33% (при загальному зростанні ринку на 10%), Opel – на 41,8% і т, д.

В сегменті нових авто “інвестори” особливої ​​ролі не грають. Вони все ж закуповують в основному старі машини. На ринку нових авто більше спрацював відкладений попит, а також “вибух” корпоративних і бюджетних продажів. Скажімо, легких комерційних авто в липні продали близько 1,7 тисяч штук, що на 71% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

TAXI

“Накатали пробіг, вбили авто”

Втім, насправді в бізнесі на “інвестиційних авто” – дві черги. Одна – на вхід, інша – на вихід.

Деякі автовласники вже розчарувалися.

“Віддав Volkswagen Polo, за який заплатив 11 тисяч доларів, під таксі. Так, рік гроші отримував – по 12 тисяч гривень на місяць (тобто 144 тисячі гривень або близько 5,3 тисяч доларів за рік – Ред ). Ніяких додаткових платежів з мене не було – ні за страховки, ні за ремонти. Але мені за рік машину фактично “вбили”. у ремонт вже вклав 3 тисячі доларів. Пробіг накатали рекордний, якщо тепер її продати – вже мінус пару тисяч в ціні. Тобто, по підсумку – одні витрати”, – розповів нам киянин Віталій.

Житель столиці Віктор кілька місяців тому купив 3 авто з Південної Кореї по 6-7 тисяч доларів за кожен і також віддав їх під таксі. Каже, що отримує в цілому 40 тисяч гривень з оренди, і збирається через пару місяців поставити “на маршрут” ще одне авто.

“Поки вигідно. Головне – не купувати дорогі машини, чим дешевше, тим краще. Все одно за клас авто в тому ж таксі особливої ​​доплати з оренди немає. До того ж недорогі вживані автівки не так швидко знецінюються, як більш нові. Зрозуміло, що за підсумком доведеться ремонтувати, але у мене є знайомі майстри-гаражники, так що, думаю, буде не дуже дорого “, – розповідає він.

Глава Української таксомоторної асоціації, співзасновник “Еліт таксі” Андрій Антюнюк каже, що в цьому бізнесі багато ризиків.

“Особливо, якщо здавати під таксі. Машина експлуатується по 15-16 годин на добу 6-7 днів в тиждень, йдуть величезні пробіги і зношення. За два роки машина вбивається в мотлох. Якщо нова – втрачає 70% вартості, якщо б / в – по 10% на рік. Я вже не кажу про те, що її елементарно можуть розбити, і крайніх не знайдеш. Або, скажімо, поміняти деталі на зношені, таке теж трапляється. Знайти хорошого водія, якому не страшно довірити свою машину не так просто. Хоча спочатку багато вкладалися в цей бізнес, в тому числі, чиновники, IT-шники, ті, у яких багато “зайвих” грошей. Але багато хто розчарувався”, – говорить Антонюк.

Проте, він розповідає, що їхня компанія також закупила сотню нових авто і здала їх в оренду водіям. “Але у нас свій АТП, своя служба таксі. У цьому випадку здавати авто в оренду вигідніше, хоча ніякої рекордної прибутковості тут немає”, – зазначає Антонюк.

За словами Омельницького, бізнес на авто “в ідеалі” може бути високоприбутковим. Але тут чимало ризиків, починаючи від вибору авто і закінчуючи умовами його експлуатації. Тому можна як заробити, так і прогоріти.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.