Автопілот Tesla врятував життя п’яному водієві, який заснув під час їзди

0 750

Чоловік був без свідомості, але автопілот зміг зупинити машину

Такі компанії, як Tesla, створюють програмне забезпечення, яке може зробити автомагістралі більш безпечними, навіть якщо водії не здатні в якийсь момент керувати транспортним засобом. І це одна з тих історій, в яких становище рятує сам автопілот.

Нещодавно, 24-річний власник Tesla в східному регіоні Норвегії відключився будучи в русі за кермом своєї Model S. Проте, на щастя для інших учасників руху, система автопілота автомобіля була включена, дозволяючи Model S залишатися в своїй смузі руху, не заважаючи руху.

Коли система допомоги водієві автомобіля виявила, що пілот певний час не відповідає, вона змогла безпечно зупинити автомобіль. Хлопець, як виявилося пізніше, був п’яний і просто заснув. Тут треба віддати належне технологіям – в інциденті ніхто не постраждав.

Водій заперечував, що був за кермом, проте, він був знятий на камеру іншими учасниками руху, тому від покарання вже не відкрутитися. За даними поліції, після того як необхідні тести були завершені, дію водійських прав власника Tesla було припинено. Проти норвежця порушено кримінальну справу.

Було багато випадків, коли п’яні водії намагалися використовувати систему допомоги водієві, щоб уникнути звинувачень у водінні в нетверезому вигляді. Хоча вони стверджували, що система керувала замість них, це невірно, оскільки Tesla Autopilot – це не система самоврядування, а, скоріше, система допомоги водієві.

Це означає, що водій завжди несе відповідальність за автівку і повинен постійно пильнувати, щоб взяти управління в свої руки, коли це необхідно. Про це нагадується водіям, коли вони активують функції автопілота. У разі, якщо водії засинають, система регулярно відправляє попередження, нагадуючи їм, щоб вони тримали кермо, якщо вона не виявляє прикладений крутний момент.

З огляду на всі негативні моменти і критику з боку скептиків, коли справа доходить до автопілота Tesla, цей випадок показує, наскільки корисною може бути система в потрібних умовах.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.