Стало відомо, коли в Україні ціни на дизель та бензин підуть вниз

0 1 026

Насправді завод міг би виробляти набагато більше нафтопродуктів.

Кременчуцький нафтопереробний завод (НПЗ) досяг рівня максимального добового виробництва в 14 тис. тон палива. І хоча ціни на оптовому ринку набагато знизилися, не варто чекати продовження цієї тенденції на роздрібному ринку.

“Завод вийшов на заявлені обсяги”, – повідомляють в прес-службі “Укртатнафти” (власник НПЗ).

На питання про те, наскільки дана новина вплине на вартість бензину, дизеля і автогазу на АЗС, думки експертів розділилися.

Паливо повинно бути “під рукою”

Останнім часом в оптовому сегменті ціни формувалися не за імпортним паритетом, як раніше, а з урахуванням граничних цін на АЗС, що встановлюються Мінекономіки.

Таким чином, оптовики, створюючи ситуативний дефіцит дизпалива, фактично “перенесли центр створення прибутку з роздрібного сегмента на оптовий” , – каже гендиректор мережі АЗС Sunoil Леонід Косянчук.

За його словами, в ситуації, що склалася, роздріб був змушений “піднімати” ціни на АЗС до межі, встановленої Мінекономіки. А за подібні ринкові “експерименти” змушені були платити споживачі.

Збільшення об’єму власного виробництва на 5 тис. т / добу “Укртатнафтою” вже “охолодило” апетити оптовиків. Експерт зазначив, що деякі ціни “пішли вниз”.

За добу ціни на дизельне паливо в оптовому сегменті “схудли” на 1 тис. / т. “Очевидно, що “далі буде”, як пишуть в серіалах”, – впевнений Леонід Косянчук.

На його думку, наскільки дана тенденція відіб’ється на цінах на АЗС, буде зрозуміло приблизно через тиждень.

“Сьогодні таких підстав ще немає, тому що в торговельній мережі ще залишаються нафтопродукти, придбані за попередньою ціною. У міру заміщення дорого ресурсу дешевшим, з’являться передумови до зниження цін на АЗС, хоча це малоймовірно в період максимального споживання” , – констатував гендиректор Sunoil.

Директор Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн також підтвердив, що дії Кременчуцького НПЗ вплинули на оптовий сегмент нафтопродуктів. Що стосується цін на бензин, дизель і автогаз на АЗС, то тут його прогноз негативний.

“Роздріб регулюється державою, тому я не думаю, що там щось буде відбуватися. Головне – це стабільне наповнення ринку”, – зазначив він.

За його словами, коли на ринку з’являється профіцит продукту, то ціна на нафтопродукти буде максимально низькою. І навпаки, в разі нестачі поставок – оптові ціни зростуть. “Як це було в липні, і як ще є сьогодні”, – констатував він.

Директор “А-95” підкреслив, що “велике внутрішнє виробництво важливе постійною наявністю продукту, який “є під рукою”, його не треба звідкись везти і чекати”.

Пік споживання

Кременчуцький НПЗ вийшов на максимальну потужність тоді, коли в країні пік споживання.

У цей період” Укртатнафта “щорічно виходить на свою пікову потужність. Але як би це голосно не звучало, ця потужність далека від тієї проектної потужності, на яку розрахований завод.

В даний час цей НПЗ працює на 20-22% своєї проектної потужності. Але добре навіть те, що національний виробник вийшов на ту потужність, яку він сам для себе вважає піковою. Баланс ринку яким був, таким і залишиться.

Згідно з прогнозами Олександра Киримова, ціни на АЗС “знизяться тоді, коли зменшиться споживання”.

За його словами, вітчизняні виробники забезпечують “по бензину” близько 50% споживання. По дизпаливу ситуація гірша – там цей показник не перевищує 30%, а по автогазу – ще гірше, до 20%.

“Україна як залишалася, так і прогнозовано залишиться імпортозалежною державою”, – підсумував експерт паливного ринку.

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.