Як зараз виглядає “ЛуАЗ”, де випускали компактні позашляховики, і що на ньому виробляють

0 9 189

Луцький автомобільний завод залишив значний відбиток в історії української промисловості. Широкій громадськості він добре відомий своїми компактними позашляховиками, прохідність яких була однією з кращих в сегменті.

В даний час добре збережені легкові “ЛуАЗи” користуються попитом у колекціонерів і представляють історичну цінність. Давайте подивимося, як зараз виглядає підприємство, що випускало незвичайні позашляховики.

Завод в Луцьку був заснований на початку 50-х років на базі наявних майстерень. Спочатку спектр продукції, що вироблялася був дуже широкий, але вже до кінця десятиліття було прийнято рішення про спеціалізацію підприємства на випуск автомобілів і комплектуючих.

Найвідомішою моделлю “ЛуАЗу” став позашляховик 969 “Волинянка”. До нього завод вже виробляв автомобіль-амфібію 967. “Волинь” була призначена як для військової, так і для цивільної експлуатації, що призвело до ряду цікавих інженерних рішень. Спочатку модель була розроблена на “ЗАЗі”, але, в силу ряду причин, виробництво перенесли до Луцька.

Примітно, що саме ЛуАЗ-969 став першим автомобілем радянського виробництва, який мав привід на передню вісь. Наступні модифікації стали оснащувати системою 4х4, що покращило прохідність автомобіля. В першу чергу, цивільні “Волинянки” призначалися для експлуатації в сільській місцевості.

Важкі часи в історії Луцького автозаводу почалися відразу після розпаду СРСР. На місцевий ринок стали поставлятися машини іноземного виробництва, технічні характеристики яких перевершували “Волинь”. Обсяги державної підтримки підприємства різко скоротилися, тому в 1993 було оголошено про його приватизацію.

Вже до кінця 90-х років об’єми виробництва автомобілів на заводі в Луцьку були близькі до нуля. Для порівняння, в кінці 80-х підприємство виробляло близько 60 000 машин в рік. Всього через десять років тут же зібрали всього 27 екземплярів. Модельний ряд морально застарів, а збережені радянські розробки не могли запустити в серійне виробництво.

Згодом “ЛуАЗ” сконцентрувався на збірці автомобілів марок “УАЗ” та “АвтоВАЗ”. Після покупки підприємства концерном “Богдан”, основною спеціалізацією заводу став випуск ВАЗ-2110. Одночасно з цим в Луцьку почалася збірка вантажних і пасажирських автомобілів концерну Kia-Hyundai.

Складання автомобілів інших марок дозволило зберегти підприємство від повного банкрутства. Однак, концерн “Богдан” вирішив змінити спеціалізацію заводу.

У 2014 році “ЛуАЗ” повністю відмовився від випуску легкових машин, сконцентрувавшись на автобусах.

Зараз в Луцьку випускають ряд автобусів і тролейбусів. Не так давно модельний ряд поповнився електробусами.

Перехід на випуск автобусів дозволив підприємству задіяти наявні виробничі майданчики. Бренд “ЛуАЗ” фактично перестав існувати, всі машину, що виготовляються отримують марку “Богдан”. Саме підприємство було перейменовано в “Автоскладальний завод №1”. Щорічно в Луцьку збирають близько 3000 примірників машин.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.