Стало відомо, які машини найчастіше потребують ремонту в Україні

Росіяни стали економити на обслуговуванні та ремонті своїх машин

Про недорогий в обслуговуванні автомобіль, який ніколи не ламається, мріє кожен автолюбитель. Ось тільки в житті далеко не всі марки і моделі виправдовують очікування. До багатьох з них зовсім приклеївся ярлик ненадійних авто. Які машини вважаються проблемними в Україні і що конкретно з ними не так, Avtosota запитала у працівників станцій техобслуговування в Києві та Чернівцях.

«Люди частіше самі створюють проблеми»

Якщо «загуглити» рейтинг найбільш ламучих автомобілів в світі, інтернет видасть десятки статей на цю тему із зазначенням конкретних марок, моделей і їх проблем.

Але домогтися конкретики від працівників українських автосервісів – справа не з легких, адже, як виявилося, подібну статистику ніхто не веде. Тому ми можемо спиратися лише на суб’єктивну думку тих, хто щодня займається ремонтом автомобілів. А вони кажуть, що неякісних автомобілів не буває, бувають «неякісні» автовласники, які неправильно експлуатують свої машини і шкодують гроші на їх обслуговування.

Найчастіше люди самі створюють собі проблеми. Візьмемо, наприклад, мінівени Renault або Citroen. Ці машини були створені виключно для асфальтованих міських доріг. Але багато людей їздять на них по пересічній місцевості, по гравійній дорозі, плюс ще й на величезній швидкості. Природно, потім власники цих машин звертаються, в основному, з приводу ремонту підвіски, – зауважує власник одного із сервісів.

Проте, багато хто відзначає, що деякі тенденції по марках і виробниках все ж є. Так, відразу в декількох автосервісах відзначили, що частіше за інших на ремонт приганяють ті ж французькі автомобілі.

– Напевно, не було жодного дня, щоб Renault, Peugeot або Citroen не стояли у нас в ремонті. Крім непродуманої підвіски, в якій постійно вилітають опорні підшипники, у цих автівок просто біда з двигунами. І ось тут, на нашу думку, справа не у водіях, а в самому виробнику, – сказали в іншому автосервісі. – Німецькі автомобілі в цьому плані набагато надійніше. В тиждень ми бачимо максимум одну-дві машини, практично завжди це Opel.

До слова, про «Опелі». В сервісах вважають, що в авто цієї марки одна з найгірших систем проводки: з часом на ізоляції проводів з’являються тріщини, туди потрапляє волога, дроти покриваються іржею і приходять в непридатність.

Крім французів і німецьких «Опелів» в ремонт нерідко приганяють автомобілі марки Ford. Їх основною слабкістю фахівці називають коробку передач.

– У деяких моделей Ford стоїть шестиступінчаста коробка PowerShift, в якій виходять з ладу блоки управління АКПП. Тільки за останній тиждень у нас було два таких випадки. Усунути поломку, на жаль, виходить не завжди: блок управління, в якому полягає основна проблема, розбирається дуже складно і зібрати його назад іноді неможливо, доводиться міняти на новий, – пояснили в одному з СТО.

Частими гостями автосервісів називають і Geely. Вони хоча і славляться непоганим двигуном від японського виробника Toyota, але при цьому мають дуже ненадійний кузов.

Головний їхній мінус – це гниття кузову і піддону. По суті, все, що потрібно знати про ці автомобілі, – резюмують в автосервісі.

Що ламається в спеку?

А ось в спеку допомогf фахівців може знадобитися будь-якоve автомобіл., незалежно від його марки і вартості. Найбільше звернень в жарку погоду викликані проблемами з системою охолодження салону або перегрівом двигуна.

У спеку багато машин починають просто «закипати», тому що деякі власники забувають міняти антифриз, що призводить до забивання радіатора. У таких випадках доводиться промивати систему охолодження або міняти радіатор. Від цього взагалі ніхто не застрахований, це може статися як з Mercedes, так і з Citroen, – розповів працівник чернівецького СТО.

Щоб цього не сталося, каже фахівець, антифриз потрібно міняти після кожної п’ятої заміни масла, а також стежити за його кольором і консистенцією: якщо рідина темна і каламутна, значить, антифриз потрібно терміново міняти, інакше машина закипить.

Крім того, в спекотну погоду, зазначають працівники СТО, багато автовласників приїжджають на заміну муфт кондиціонування і заміну рідини в самому кондиціонері.

А взагалі, кажуть вони, в будь-яку погоду і будь-які автомобілі вимагають, перш за все, уваги і догляду. Тільки тоді вони не будуть викликати нарікань з приводу своєї роботи.

Нещодавно до нас на сервіс приганяли автомобіль 1970 випуску. Я ніколи не бачив, щоб «апарат» після стількох років був у такому ідеальному стані. А буває машина 2015 року, а там і підвіска розбита, і масло тече, і яких проблем тільки немає, – зазначає власник одного з автосервісів. – Машину потрібно вчасно приганяти на техогляд, робити заміну масла, стежити за справністю гальм і дбайливо за нею доглядати. Тоді вона прослужить довго незалежно від марки та року випуску.