Експерти розповіли, чи обов’язково пред’являти поліції страховий поліс на авто

0 805

Виявилося, що у випадку не доведеного порушення ПДР інспектор не може вимагати у водія страховий документ.

Вимога працівника поліції про надання страхового поліса далеко не завжди є законною. Зокрема це стосується випадку, коли вина водія не доведена належним чином.

Нещодавно правоохоронці зупинили автомобіль за буцімто порушення водієм правил дорожнього руху. За словами офіцерів, кермувальник забув увімкнути «поворотник» та перебував за кермом не пристебнутим.

Коли водій не визнав звинувачень та попросив поліцейських пред’явити докази, отримав відмову з приводу їх відсутності. Не маючи беззаперечних доказів порушення, правоохоронці все ж попросили затриманого пред’явити документи на авто та водійське посвідчення.

У відповідь на прохання поліції водій надав усі документи, крім страхового поліса. Громадянин повідомив, що не зобов’язаний надавати поліс, адже його провина не доведена.

Тоді інспектори скористалися базою МТСБУ та дізналися, що на дане авто не видавався поліс. За відсутність страховки водія оштрафували на 425 грн згідно із ч.1 ст.126 КУпАП.

поліція

Водій оскаржив штраф, який вважав незаконним, у суді. В процесі розгляду суддя підтвердив, що вимога надати поліс правомірна лише у випадку порушення ПДР (ст. 32 Закону “Про Нацполіцію”). Проте, провина водія не була підтверджена відповідними беззаперечними доказами. А отже, вимагати страховий поліс поліцейські не повинні були.

З даної справи можна зробити справедливий висновок, що водій не зобов’язаний надавати страховий поліс, а інспектор не має права вимагати його, якщо порушення ПДР не доведено.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.