З’являться нові дані на етикетках шин. Наприклад про стирання.

З'являться нові дані на етикетках шин. Наприклад про стирання
0 144

Представники Європарламенту та країн Європейського Союзу домовилися про нову систему маркування автомобільних шин. Мета – підвищення обізнаності споживачів, економія палива, підвищення безпеки та зниження рівня шуму.

Згідно з новими правилами, етикетки повинні вказувати витрату палива, зчеплення з мокрою дорогою та рівень шуму від шин. Інформація про ефективність зчеплення на снігу та льоду також може бути включена до графічної етикетки.

Інформація про прогнозований пробіг і стирання шин також може бути додана в майбутньому. Це станеться, коли буде доступний відповідний метод тестування.

Новий закон передбачає, що етикетки повинні бути чітко видимими для споживачів та відображатися у всіх ситуаціях, де продаються шини, в тому числі в Інтернеті. Вони також мають QR-код для легкого сканування.

Мета нового регламенту, який ще має бути офіційно прийнятим, – підвищити обізнаність споживачів та покращити фактори навколишнього середовища, здоров’я та безпеки. Зношення шин під час використання є джерелом шкоди від мікропластика.

Нова система маркування також поширюється на важкі вантажні автомобілі (так звані шини C3), які зараз не підпадають під вимоги ЄС. На вантажний транспорт припадає великий відсоток викидів парникових газів від транспорту.

“Оскільки шини C3 споживають більше пального і покривають більше кілометрів на рік, ніж C1 (легкові автомобілі) та C2 (легкі комерційні транспортні засоби), вони мають більший потенціал щодо зниження витрат палива та викидів”

– підкреслюють у заяві Ради Європи.

Неофіційну угоду між переговорниками Європарламенту та фінським головуванням все ще необхідно затвердити комітетом з питань промисловості та послами ЄС. Якщо правила будуть прийняті, нові правила застосовуватимуться з 1 травня 2021 року.

За даними ЄП, нова система маркування може зменшити викиди CO2 на 10 мільйонів тонн на рік.

 

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.